Saç Jölesi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Saç Jölesi Nasıl Yapılır

Saç Jölesi Nasıl Yapılır
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.684 kez okundu.

Saç Jölesi Nasıl Yapılır?

Evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile saç jölesi nasıl yapılır sorusuna en doğru ve güvenilir kaynaklara dayanarak hazırlanılan programlar ile çözüme kavuşabilirsiniz. Saçı şekillendirmek üzere kullanılan saç jölesi içinde bulunan kimyasal maddeler sebebi ile saçların dökülmesine ve yıpranmasına sebep olmaktadır.

İçerisinde bulunan kimyasal maddeler saçın pigmentlerine zarar vererek dökülmesine sebep olur ve saçın sahip olduğu nem miktarında azalma görülür. Zamanla onarım ihtiyacı duyan saçlar doğal yöntemler aracılığı ile hazırlanılan maskeler ile kurtulabilir.

Fakat bu işlem sonrasında kimyasal maddeler aracılığı ile desteklenmiş jölelerden uzak durulmalıdır. Bunun yerine kullanıcının evde kendi yöntemleri aracılığı ile hazırlayacağı organik jöle kullanımı önerilmektedir.

Saç Jölesi Nasıl Yapılır İşte Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

  • 250 Gram su
  • 1 yemek kaşığı keten tohumu

Önerilen malzemelerden 250 gram suyun içerisinde 1 yemek kaşığı keten tohumu ilave edilerek kaynatılır. Daha sonra karışım lapa kıvamını alana dek işlem uygulanmaya devam edilir.

Daha sonra karışımı krem kabının içine doldurularak kullanıma hazır hale getirilir. Yapacağınız bu mucizevi jöle tarifi saçlarınızın dökülmesini engelleyerek kısa zaman zarfı içinde saçlara istenilen şeklin almasını sağlayacaktır.

Limonlu Saç Jölesi:

  • 2 adet limon
  • 2 litre su
  • Cam şişe

Tüm kozmetik devleri geride bırakarak sahip olduğu C vitamini sayesinde saçları yenileme özelliğine sahip limonlu saç jölesi için öncelikle 2 adet limonu 2 litre suyun içine ilave ederek haşlayın. Gerçekleştireceğiniz bu işlem sonrasında tüm karışımı blender aracılığı ile püre haline getirerek ezin.

Saç Jölesi

Daha sonra elde ettiğiniz karışımı süzerek şişeye doldurun. Bu işlem sonrasında az miktarda avucunuza alacağınız limonlu saç jölesi aracılığı ile saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız mucizevi saç jöleleri sayesinde saçlarınızda gözle görülür canlılık ve parlaklık elde edebilirsiniz.

Sizlerde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız keten tohumlu jöle ve limonlu saç jölesi sayesinde saçlarınızın dökülme problemini önleyerek sağlıklı ve kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tüm kozmetik devlerini reddederek organik ürünleri kullanmanın zamanı, mutlaka deneyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git