Saç Kırıkları İçin Bakım - saglikdas.com

Saç Kırıkları İçin Bakım

Saç Kırıkları İçin Bakım
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 955 kez okundu.

Saç Kırıkları İçin Bakımlar?

Saç kırıkları her bayanın kâbusu haline gelmiştir. Bu kırıkları çeşitli bakım ürünleri ile gizleseler de, eninde sonunda tekrardan görünür hale gelecektir. Saç kırıkları tamamen onarılamadığı takdirde, anlık sonuçlar baş gösterecektir.

Bu yüzden uyguladığınız bakım maskelerini düzenli olarak uygulamalı ve rutin bir şekilde devam ettirilmelisiniz.Saç kırıkları için bakım yapmayı düşünüyorsanız yazımızı okumalısınız.

Saç Kırıkları İçin Bakım ve Gerekli Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 1 tane d vitamini içeren ampul
  • 1 fincan zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı

Yukarıda yazılı olan maddeleri ve miktarlarını bir kâseye alın ve demir kaşık kullanmadan, tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Malzemelerin tamamen karıştığından emin olduktan sonra, karışımı saçınızın tamamına sürün ve saçınızı yukarıdan toplayın.

Başınıza bir bone sarın. Bir süre bu şekilde bekletin. Aradan 2 – 2,5 saat geçtikten sonra saçınızı bol su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygularsanız, gözle görülür şekilde sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saçınızdaki Kırıkları Yok Edecek Bir Diğer Maske Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemelerise şu şekildedir:

  • Yarım çay bardağı kadar zeytinyağı
  • Yarım çay bardağı hardal yağı
  • Yarım çay bardağı Hint yağı

Maskeyi hazırlamak için, ilk olarak tüm malzemeleri bir cezvenin içine koyun ve ocağın üstünde ısıtmaya başlayın. Karışımın içinde yer alan yağlar kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve maskenin soğumasını bekleyin.

Hazırladığınız karışım ılık hale geldiğinde, saç derinizden başlayarak, tüm saçınıza masaj yaparak yedirin. Daha sonra saçlarınıza havlu sarın ve bekletin. Aradan 2 saat geçtikten sonra, saçlarınızı şampuanlayıp, güzelce durulayın. Bu maskeyi her hafta düzenli olarak saçlarınıza uygulayın.

Başka Bir Maske Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı argan yağı
  • 2 çay kaşığı ısırgan tohumu yağı

Yukarıda yer alan malzemeleri bir kâsede karıştırın ve saçlarınızın kuru olan bölgelerine hazırladığınız karışımı sürün. Bir bone ile saçlarınızı sarıp, 1 saat kadar bekletin. Ardından boneyi açın ve saçlarınızı şampuan yardımıyla temizleyip durulayın.

Bu maske tarifini haftada 1 defa uygulamalısınız. Saç kırıkları için bakım maskeleri sayesinde, saçlarınızdaki kırıklardan tamamen kurtulabilir, daha canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git