Saç Kırıkları İçin Maske - saglikdas.com

Saç Kırıkları İçin Maske

Saç Kırıkları İçin Maske
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.298 kez okundu.

Saç Kırıkları İçin Maske Yapımı

Aynaya baktığınızda vücudunuzun ilk gözünüze batan kısımlarından biri yüzünüz, diğeri ise saçlarınızdır. Hal böyle olunca karşınızdaki kişilerin gözüne de ilk yüzünüz ve saçlarınız görünür.

Aslında bakımlı saçlar, karşınızdaki kişilere olumlu bir ilk intiba bırakmanızın yegâne yoludur. Bundan dolayı da saçınızda oluşan birtakım sorunlar canınızı sıkar ve sizi üzer. Bu sorunları şöyle sıralayabiliriz: beyazlayan saçlar, kuru saçlar, aşırı nemli saçlar, yıpranmış ve ince görünümlü saçlar vs.

Saç sorunlarının en belli başlılarından biri de saç kırıklarıdır. Aslında birtakım yöntemlerle çözülebilecek saç kırıkları sorunu sizi üzer ve yıpratır. Saç kırıkları için maske uygulamaları, bu sorunun köklü bir şekilde çözülebilmesi için sizlere imkânlar sunmaktadır.

Saç Kırıkları İçin Maske ve Tarifleri

Özellikle kısa saçlıların veya güneşte fazla kalan, sıkça fön kullanan, saç bakımına önem vermeyenlerin korkulu rüyası olan saç kırıklarına çözüm olabilecek maskeleri kısaca anlatmaya çalışalım:

Kırık onarıcı Saç Maskesi:

1’er yemek kaşığı hintyağı, hardal yağı ve zeytinyağını karıştırın. Özellikle saçlarınızın uç kısmına bol miktarda gelecek şekilde sürün ve 2 saat kadar bekleyin. Sonrasında ılık su vasıtasıyla saçlarınızı karışımdan arındırın ve şampuanla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uyguladığınızda etkisini göreceksiniz.

Ballı Maske:

1 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı toz tarçını iyice karıştırıp saçlarınıza sürün. 15 dakika ile 20 dakika arası bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 kez uygulanması gereken bu maske sayesinde hem kırıklarınızdan kurtulacak, hem de daha parlak görünümlü saçlara kavuşacaksınız.

Yumurta, Bal, Zeytinyağı Maskesi:

Yarım yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet çiğ yumurtanın sarısı, bir kapta iyice çırpılarak saçlara sürülür. 30 dakika kadar beklendikten sonra saçlar yıkanır. Haftada 1 kez uygulandığında farkı hissedeceksiniz.

Bitkisel Yağlar Maskesi:

1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı, 1 tatlı kaşığı argan yağı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılır ve kuru saçlar üzerine uygulanır. Uygulama esnasında masajla yedirme oldukça iyi olacaktır. Saçlar maskeyi iyice yedikten sonra havlu ile sarılarak 1 saat kadar beklenir. Sonrasında durulama işlemine geçilebilir.

Görüldüğü üzere zeytinyağı her türlü saç kırıkları için maske yapımında kullanılmaktadır. Bundan dolayı gıda olarak da alınması saçlar için oldukça iyi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git