Saç Kırıkları Nasıl Giderilir - saglikdas.com

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.467 kez okundu.

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saçlar, insanların en önemli makyajlarıdır. Bakımlı bir saç, karşımızdaki kişide iyi bir ilk izlenim oluşturabilmenin yanı sıra kendimizi iyi hissetmemizi de sağlayacaktır. Böylece özgüvenimiz de artacaktır.

Bakımlı ve iyi görünümlü saçın önündeki en büyük engellerden biri saç kırıklarıdır. Güneşte fazla kalma, kuru hava koşulları, kuru saç, fön kullanımı vb. sebeplerle kırılan saçlar, hem canımızı sıkar, hem de dışarıdan kötü görünür. Bunun önüne geçmenin birtakım yolları vardır.

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir İşte Giderme Yöntemleri

Dilerseniz saç kırıkları nasıl giderilir, biraz değinelim. Çeşitli saç kürleri ve serumlar, saç kırıklarının en önemli gidericileridir.

Kerastase Fibre Architecte Çift Fazlı Serum:

Piyasanın pahalı saç kırıkları gidericilerindendir. Ancak etkisi, fiyatını hak edecek ölçüde kuvvetlidir. Banyo sonrası kırıkların oluştuğu saç uçlarına sürerek kendi haline bıraktığınızda ne kadar etkili olduğunu daha iyi görebileceksiniz. Saç kırıklarını önleyerek pürüzsüz bir saç görünümü sağlar.

Loreal Paris Elseve Kırık Karşıtı Maske:

Saçlarınızın uçlarına sürerek 2 dakika kadar bekletin, sonra durulayın. Kısa sürede etkisini göreceksiniz. Ayrıca güzel kokusu da sizi cezp edecek bir üründür.

Pantene Saç Kırıkları Onarıcı Serum:

Normal ve kalın saçlar için rahatlıkla kullanılabilen Pantene, saçın nem dengesini sağlayarak kırıkları onaracak ve saçınızın tekrar kırılmasını önleyecektir.

Böylece güneş, rüzgâr ve saç boyalarının saçınızı etkilemesi de tarihe karışacaktır. Bunların yanında ‘saç kırıkları nasıl giderilir?’ sorusunun bir diğer cevabı, evde hazırlayacağınız kırık giderici doğal maskelerdir.

Elma Sirkesi Maskesi:

10 bardak su ile 1 çay bardağı elma sirkesi karıştırarak saçınızın her yerini yıkayın. 30 dakika bekledikten sonra durulayın. Hafta bir kez uyguladığınızda kırıkların hızla kaybolduğunu göreceksiniz.

Bal Maskesi:

4 kaşık bal ile 2 kaşık adaçayı yağını iyice karıştırın. Karışımı saçlarınızın uç kesimine masajla yedirin. Mümkün olabildiğince maskeyi bölgede tutun ve sonra durulayın. Hafta iki kez uygulayın.

Badem, Limon, Muz Maskesi:

2 kaşık limon suyu, yarım çay bardağı kadar badem yağı ve yarım muzu iyice çırpın. Saçınıza uyguladığınızda saçın nem dengesini sağlar ve kırıkları giderir. 1 saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git