Saç Kırıklarına Evde Çözüm - saglikdas.com

Saç Kırıklarına Evde Çözüm

Saç Kırıklarına Evde Çözüm
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

Saç Kırıklarına Evde Çözümler?

Pek çok bayan saç kırıklarından mustariptir. Saç kırıkları sebebiyle bir türlü saçlarını uzatamaz ve sık sık kestirmek zorunda kalır. Oysa evinizde uygulayacağınız saç bakımları ve saç maskeleriyle, kırılan saçlarınıza bakım yapabilir ve canlılık kazandırabilirsiniz.

Saç kırıklarına evde çözüm arayanlar için vereceğimiz tarifleri uygulayarak, kuaföre gitmeden saç kırıklarınızla baş edebilirsiniz.

Saç Kırıkları Evde Çözüm ve Tarifi

Malzemeler

 • 1 tane yumurtanın sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra saçlarınızı tutamlara ayırarak bu maskeyi uygulayın. Saçınızı bir poşet ya da bone ile kapatıp 30 dakika süreyle maskeyi saçınızda bekletin.

İşlem sonrası saçınızı şampuan kullanarak yıkayın. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu saç maskesi ile saçlarınızda kırık oluşumunu önleyebilir ve zaten oluşmuş kırıkları giderebilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Doğal Çözüm Yöntemi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 2 yemek kaşığı avokado yağı

Haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda saç kırıklarına çözüm bulabileceğiniz karışımı, bir cezve içerisinde tüm malzemeleri ısıtarak hazırlayın. Ilık halde iken saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı sarın. Bu şekilde 6 saat kadar beklettiğiniz saçlarınızı yıkayın. Düzenli kullandığınızda etkisini göreceksiniz.

Saç Kırıklarına Evde Çözüm

 1. Saç kırıklarından kurtulmak için en iyi yöntem 2 ayda bir düzenli olarak saç uçlarınızdan aldırmaktır. Bu sayede kırıklarınızın saç diplerine kadar ilerlemesini durdurarak, saçlarınızın sağlıklı ve kırık oluşmadan, uzamasını sağlamış olursunuz.
 2. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinasıyla kurutmak, saçlarınızda kırık oluşmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı yıkadıktan sonra kendi kendilerine kurumaya bırakmalısınız.
 3. Saçlarınızı tararken dikkat etmelisiniz. Özellikle tarama işlemi sırasında saçın ıslak olmasına dikkat edin. Saçlarınızı ıslakken taramak kırık oluşumunu önlemektedir.
 4. Saçlarınıza haftada 1 kere mutlaka saç maskesi uygulamalısınız. Bu sayede saçlarınızda oluşacak kırıkları önlermiş olursunuz.
 5. Saç kırıklarına neden olan önemli bir faktör olan saç boyalarını, sık sık kullanmamalısınız. En az 2 ay süre ile saç boyası kullanmalısınız.
 6. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka güvendiğiniz bir markanın saç kremini kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git