Saç Maşası Yapılışı - saglikdas.com

Saç Maşası Yapılışı

Saç Maşası Yapılışı
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.095 kez okundu.

Saç Maşası Yapılışı?

Saçlarınızın doğal halini sevmiyor ya da değişik tarzlarda kullanmayı mı seviyorsunuz? O zaman size saça maşa uygulayarak veya maşasız nasıl kıvır kıvır saçları elde edeceğinizi gösterelim. Saç maşası yapılışı aşağıda yer almaktadır.

Maşayı ilk önce ısıtıyoruz. Açar açmaz saça sürmek ya da az bekleyip sürmek hiçbir işe yaramaz. Maşanızın ısınma süresine göre beş ya da on dakika bekleyin.Saçın maşa yapılmadan önce hazırlanması gerekir. Saçlarınızı bir güzel tarayın, dolanmış yerleri açın. Nasılsa belli olmaz diye düşünmeyin, kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Saç Maşası Yapılışı ve Yöntemleri

-Saçlarınızı bölgelere ayırın. Ön, yanlar, arka olarak. Bir tarafı yaparken diğerinin açılmayacağından emin olacak şekilde toplayın.

-Önceden ayırdığımız maşa yapılacak bölümü tutun ve çok deri dibine girmeden yavaşça maşaya sarın. Isısına göre ne kadar tutacağınızı zamanlamak çok önemli. Az tutarsanız emeğiniz boşa gider, çok tutarsanız saçınız yanabilir.

-Tüm saça bu işlemi uyguladıktan sonra buklelerin ayrı ayrı görünmemesi için, saçı öne atıp iyice birbiriyle bütünleşmesini sağlıyoruz.

-Son olarak da sprey sıkıyoruz. Daha kalıcı olmasını istiyorsanız öncesinde saçınıza köpük uygulayın. Elinize bir eldiven geçirin ve maşadan çıkan saçlarınızı elinizle şeklini bozmadan alın. Tel tokalarla bu saçları tutturun. Tüm saçı maşaladıktan sonra sprey sıkın ve tel tokaları tek tek dikkatli bir şekilde açın.

Pipetle Saç Maşası Yapılışı:

Maşanız yoksa çok az bir maliyete istediğiniz şekilde saçlarınızı bukle yapabilirsiniz.

-Önce uzun pipetler alın.

-Saçlarınızı dibinden başlayarak azar azar pipetlere sarın.

-Pipetin saç derinize yakın olan kısmını tel toka ile derinize sabitleyin.

-Alt tarafı da pipetin kıvrılan yerini kıvırarak tel toka ile sabitleyin. Böylece dönerek açılmayacak.

-Tüm saçınıza bunu uyguladıktan sonra bir süre bekletin ve sprey sıkın. Açınca su dalgası yaptırmış gibi saçlara kavuşacaksınız!

Isıtılan Bigudilerle Saç Maşası Yapılışı:

Eğer maşada olan saçlarınızı yakma ihtimalini ortadan kaldırarak şekillendirme yapmak istiyorsanız sizin için bu yöntem de uygundur.

-Bigudileri kaynar suyun içinde on dakika bekletin.

-Tutamlara ayırdığınız saçlarınızı bigudilere sarın. Soğuduktan sonra dikkatli bir şekilde açın.

-Püf noktası saçınızı bir bigudi ile sararken diğerlerinin kaynar suda bekleyerek soğumamasını sağlamaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git