Saç Mezoterapisi - saglikdas.com

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 978 kez okundu.

Saç Mezoterapisi Yöntemleri

Saç ekiminden sonra en etkili yöntem olan saç mezoterapisi saçları dökülmeye yüz tutmuş kişilerin saç köklerini güçlendirmek için yapılan işlemdir. Mezoterapi yöntemi ile saçların ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve besinler saç derisine doğrudan verilerek tüy halinde olan köklerin güçlendirilmesine olanak sağlar.

Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda saçlarınıza mezoterapi işlemi yaptırmayı düşünüyor iseniz size faydalı olacak bilgiler yer almakta.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  • Mezoterapi işleminden önce saç derisi için içeriğinde çeşitli vitamin, meral ve proteinler bulunan özel bir ilaç hazırlanır. Hazırlanan ilaç ince iğneler yardımı ile saç derisine uygulanır ve bu sayede kıl kökleri beslenir. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlar sayesinde de kıl köklerinin güçlenmesini sağlar.
  • Çok ince uçlu iğneler yardımı ile uygulanan mezoterapi yöntemi saçlı derinin orta tabakasına minimal dozlarda mikroenjeksiyon yoluyla yapılan bir yöntemdir.
  • Saç derisi saçın fonksiyonel tabakası olduğu için buraya yapılan uygulama ile gerekli maddeler doğrudan verildiğinden etkili bir sonuç aılnır.
  • Saç dökülmesini önemli oranda kesen bu uygulama 2. aydan itibaren gerçek sonuçlarını göstermeye başlar. Uygulmanın ilk ayı saçlarınızın daha fazla döküldüğü hissine kapılabilirsiniz ancak 2 aydan sonra saçlarınız iki kat daha fazla ve çok daha sağlıklı bir şekilde çıkacaktır.
  • Genellikle 6 ya da 10 seans aralığında süren tedavi saçınızın ihtiyacına veya tedaviye cevap verme şekline göre artabilir. Seans aralıkları genellikle haftada 1 olmak üzere uygulanır ve bu tedavi oldukça başarılı sonuçlar verir.

Saç Mezoterapi Etkileri

Mezoterapi işlemi erkeklere uygulanabildiği gibi bayanlara da uygulanır. Saç dökülme sebebi ne olursa olsun bu tedavi ile alacağınız sonuçlar yüz güldürücüdür. Stres, mevsim değişiklikleri ve hamilelik yüzünden dökülen saçlarınız için sizi tatmin edecek bir sonuç elde etmeniz mümkün.

Saçların kıl köklerinde meydana gelen daralmalar ile saçların büyümesi ve gelişmesi durur. Mezoterapi tedavisinde enjekte edilen ilaç bu daralmaları genişleterek saçların sağlıklı bir şekilde büyümesine olanak tanır.

Saç için uygulanan mezoterapi yönteminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç dökülmesi yaşayan kişilerin rahatlıkla başvurabileceği bir işlemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git