Saç Modelleri - saglikdas.com

Saç Modelleri

Saç Modelleri
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.539 kez okundu.

Saç Modelleri Uygulaması

Kadınların saçlarına verdiği şekil, yüz yapısına uygun olmalıdır. Her saç her yüze gitmeyebilmektedir. Bununla birlikte saç modelleri bulunulan ortama göre değişebilmektedir.

Kadınlar günlük hayatlarında çoğunlukla fön çekilerek elde edilen düz saçları tercih etmektedir. Bunun sebebi, düz saçın genel olarak kabul edilmesi ve daha rahat şekil alabilmesidir.

Saç modelleri tercih edilirken bazı durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin saça şekil verilirken yapılan işlemin saçı yıpratmasının önüne geçilmelidir. Hemen hemen her işlem saçı bir nebze de olsa yıpratır.

Saç Modelleri ve Çeşitleri

Bunun için ise düzenli saç bakımı yapılmalıdır. Genel kabul gören saç modellerini sizlere sunuyoruz.

Topuz Saç Modeli:

Topuz saçın tercih edilmesindeki en büyük neden, kişiyi oldukça şık ve asil göstermesidir. Bu sebeple genel olarak özel günlerde topuz saç modeli kullanılır. Topuz saç modeli, kadının yüz yapısını daha çok ön plana çıkartır ve daha estetik bir görünüm sağlar. Ayrıca özel günlerde tercih edilen kıyafetlerinde daha şık görünmesine yardımcı olur.

Kıvırcık Saç Modeli:

Kıvırcık saç, eğer yüz yapınız uygunsa oldukça tatlı ve hoş görünebilmektedir. Fakat fazla tercih edilen bir saç modeli değildir. Kıvırcık saç, çeşitli yöntemlerle elde edilebilir.

Bunun yanında saçınız doğal olarak kıvırcık da olabilir. Doğal kıvırcık saça sıkılan sprey ve sürülen kremler, daha belirgin ve canlı buklelerin oluşmasına yardımcı olur.

Küt Saç Modeli:

Küt saç, daha çok günlük hayatta kullanılır. Her bayanın tercih edebileceği bir tip değildir.

Örgü Modelleri:

Oldukça çeşitli olan saç örme yöntemleri sayesinde, şirin bir hava kazanılabilir.

Kısa Saç Modeli:

Kısa saça sahip olmak, kadınlar için cesurca bir uygulama olarak kabul edilebilir. Kişiyi daha farklı ve havalı gösterir. Kısa saçlara şekil vermek oldukça rahattır.

Maşalı Saç Modeli:

Maşa ile sarılarak elde edilen bukleli saçlar, oldukça şık bir görünüme sahiptir. Çoğunlukla özel günlerde tercih edilir.

Aslan Yelesi Saç Modeli:

Saçları kat kat keserek elde edilir. Aslan yelesi saç modeli, oldukça marjinal bir yapıya sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git