Saç Nasıl Boyanır - saglikdas.com

Saç Nasıl Boyanır

Saç Nasıl Boyanır
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.052 kez okundu.

Saç Nasıl Boyanır?

Saçlar zaman içerisinde renklerini kaybeder ve yıpranır. Bu durumun giderilmesi için ve güzel bir görünüm elde etmek amacıyla saçlar boyanmaktadır. Boyalı saçlar için de düzenli olarak boya yapılarak saçların yeniden tazelenmesi sağlanır.

Kendi evinde saçlarını boyamak isteyen kadınlar saç nasıl boyanır sorusunun cevabını merak etmektedirler. Bu nedenle saç boyama tekniklerini bilmek gerekmektedir. Eşit olmadan boyalar saçlara dağılırsa bu durumda dengesiz bir görüntü ortaya çıkar.

Bu nedenle boya itina ile sürülmeli ve kıvamı ayarlanmalıdır. Saç nasıl boyanır ile ilgili teknikleri öğrenmek için aşağıdaki maddelerde yer alan bilgileri okumanız gerekmekteidr. Bu sayede saç boyamanın inceliklerinin neler olduğunu öğrenecek ve evde kolay bir şekilde saçlarınızı boyamanız mümkün olacaktır.

Saç Nasıl Boyanır İşte Boyama Yöntemleri?

Boya kutusunun içerisinde çıkarılan malzemeler ilk olarak bir kap içerisine alınarak karıştırılır. Boyanın saçlara zarar verdiğini düşünen kişiler saç boyasının içerisine saç kremi atabilirler. Saç kremi boyanın yıpratıcı etkisini azalmaktadır. Boyaya başlamadan önce gerekli malzemeler temin edilmelidir.

  1. Malzemeler: ince uçlu bir tarak, fırça, boya önlüğü ve eldivendir. Boya malzemelerinden olan tarakla saçlar parçalara ayrılırlar. Saç parçalarının miktarı eşit olmalıdır. İnce uçlu tarağın arka tarafı ile ayırma işlemi yapılaiblir. Ayırma işlemine alt diplerden başlamanız gerekir.
  2. Saçlar ayrıldıktan sonra boyama işlemine geçilebilir. Boya dipler hariç saçın her kısmına sürülür. En alt kısımlardan saçlar ayrılarak boya sürülmeye başlanır. Dipler daha çabuk açılacağı için en sona bırakılır. Saçlar tamamen boyandıktan sonra 10 dakika boyunca bekleitilir.
  3. Saç boyası sarı veya sarı tonlarındaysa saçlar daha fazla yıpranır. Bu yüzden saçlara bakım yapılmadan önce bitkisel bir bakım malzemesiyle saçlara bakım yapılaiblir.
  4. Saç boyama esnasında tek kişi ile işlem yapılmaz. Bu nedenle mutlaka bir kişiden destek alınmalıdır.
  5. Saç boyasının içerisinde yer alan maddeler saç diplerine zarar verir. Bu nedenle her ay saç boyatmak sakıncalıdır.
  6. Saç boyama işleminden sonra durulama esnasında çok sıcak su kullanılmamalıdır. Boya ılık su yardımı ile saçlardan arındırılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git