Saç Onarıcı Maskeler - saglikdas.com

Saç Onarıcı Maskeler

Saç Onarıcı Maskeler
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.056 kez okundu.

Saç Onarıcı Maskeler?

Saçlar çeşitli nedenlerden dolayı yıpranır ve zaman içinde kırılmaya başlar. Bu nedenler; Isıveren saç aletleri, güneşin zararlı ışınları, yanlış ürün kullanımı, saça yeterli bakımı yapmamak ve diğerleri, olabilir. Bu işlemlere, saçlar çok fazla dayanamaz. Bu yüzden yıpranır. Yıpranan saç tellerinin tedavi edilmesi ve saça gerekli olan nemin geri verilmesi gerekir.

Sizler için araştırdığımız saç onarıcı maskeler, saçlarınızı dipten uca kadar tedavi eder ve kırılmalara karşı onarır. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu maske tariflerinin maliyetleri de, oldukça düşüktür.

Saç Onarıcı Maskeler ve Tarifleri

Bitkisel yağlardan oluşan saç bakım maskesini hazırlamak için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı fındık yağı
  • 2 – 3 damla lavanta yağı

Maskenizi hazırlamak için ilk olarak, yukarıda yazılı olan tüm malzemeleri miktarları kadar bir kâseye alın ve güzelce karıştırın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz maskeyi nemli saçlarınıza uygulayın.

Bunun nedeni yağların nemli saçlarda daha çabuk etki etmesidir. Saçlara gerekli olan bakımı yapan ve parlak kalmasına yardımcı olan, bu maskeyi 30 dk. sonra durulamalısınız. Haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda, harika sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Saç Onarıcılar

Yine saçların onarılmasına yardımcı olan ve saçlara gerekli olan nemi veren, maske için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 6 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 adet yumurta

Öncelikle bir kâsenin içine, 2 adet yumurtayı kırın ve üzerine 6 yemek kaşığı zeytinyağını, ilave edin.  Hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarına sürmeden önce, saçlarınızı parçalara bölmelisiniz. Daha sonra maskenizi saçlarınıza uygulayın ve 25 – 30 dk. bekletin.

Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz. Saçlarda görülen dökülmelere karşı etkili bir bakım sunan yumurta maskesi, aynı zamanda saç tellerinin kuvvetlenmesine de, yardımcı olur. Yumurta maskesini saçlarınızın yıprandığını hissettiğiniz her zaman, sürebilirsiniz.

Başka bir maske tarifi ise şu şekildedir:

  • 3 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 adet muz

Muzu soyun ve kaşık yardımı ile ezin. Daha sonra muzun içine badem yağını da ilave edin ve karıştırın. Karışımı saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık 1 saat bekleyerek durulayın. Ancak muzun saçlarınıza yapışmaması için, çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Ayda 2 defa uygulayabilirsiniz. Saç onarıcı maskeler kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git