Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır - saglikdas.com

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.344 kez okundu.

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Saçlarınızı ısı yolu ile şekil vermek istemeyebilirsiniz. Doğal kıvırcıklar edinmek için saçlarınızı örmek güzel bir seçimdir. Bu sayede saçınız maşa ile yıpranmaz. Ayrıca bigudiler ile de uzun dakikalar boyunca baş etmenize gerek kalmaz.

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır İşte Yöntemleri

Birkaç saniyede saçınızı örerek kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. Kıvırcık saçları örerek elde ederseniz, saçlarınız parlak görünüz. Çünkü nem oranı saçta sabit kalır. Zamanınız varsa saçlarınızı örerek kıvırcık veya dalgalı bir hale getirebilirsiniz. Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır ile ilgili her detay aşağıda bulunmaktadır.

Yöntem 1:

  1. Saçlarınızı yıkayın ya da duştan sonra nemli bir şekilde olana kadar havlu ile zarifçe kurulayın.
  2. Saçlarınızı yarıdan ayırın ve kulak bitiminden ya da çene altından toplayın. Saçlarınızın uçları iki uyandan açık kalacaktır.
  3. Kalan uç kısımları örün ve toka yardımı ile çıkmayacak şekilde tutturun.
  4. Saçınızı bu şekilde altı saat kadar bekletin ve açın.
  5. Açtığınız saçlar dalgalanmış olacaktır.
  6. Elinizle hafif açtıktan sonra dışarı çıkmaya hazırsınız demektir.
  7. Uzun saçlar yer çekimi yüzünden dalgalarında bozulma olabilir. Bu yüzden sprey ile sabitleyebilirsiniz.

Yöntem 2:

Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır. Saçlarınızı yıkayın ve eşit şekilde üçe bölün. Daha yoğun kıvırcıklar için daha fazla küçük parçalara ayırabilirsiniz. Daha dolgun saç dalgaları için ise saçınızı iki ye ayırmanız yeterlidir.

Saçınızın dalgalarının yukarıdan başlamasını istiyorsanız saçınızı ortadan ikiye ayırın ve alnınızın başladığı yerden iki yana ayrılmış olan kısmın önce sağ tarafını üçe ayırarak klasik şekilde örün.

Diğer tarafınızı da aynı şekilde üçe ayırın ve örün. Lastik bir toka yardımı ile tutturun ve saçınız iyece kuruyup şekil alana kadar bekleyin bunun için beş veya altı saat beklemeniz gerekmektedir.

Yöntem 3:

Saçınızı saldığınızda dipten başlayan harika dalgalara kavuşacaksınız. Saçınıza biraz hareket vermek için. Saçınızı öne doğru atın ve sonra arkaya hızla çekin. Hacim kazanan saçınız ile daha havalı görüneceksiniz.

Saçlarınızdaki dalgaların uç kısımlarında olmasını istiyorsanız sadece uçları örebilirsiniz. Aynı zamanda gece yatmadan duş aldıktan sonra saçınızı örüp yattığınızda saçınız sabaha kadar şekil alır ve günlerce dalgalı şekilde saçınızı kullanabilirsiniz. Kıvırcık bir saç istiyorsanız. Küçük parçalar halinde saçınızı nemliyken örmeniz yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git