Saç Parfümü Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Saç Parfümü Nasıl Yapılır

Saç Parfümü Nasıl Yapılır
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.100 kez okundu.

Saç Parfümü Nasıl Yapılır?

Saç parfümü yapmanızın nedeni, saçlarınızın daha güzel kokmasına yardım etmektir. Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz saç parfümü sayesinde, saçlarınızın güzel kokusu ile etrafınızdaki herkesi etkileyebilirsiniz. Hareket halinde olduğunuzda, koku etrafa daha da çok yayılacak ve etrafa saçılan büyüleyici kokular, sizi daha da etkileyici kılacaktır.

Saç parfümü yapmanızın bir diğer nedeni de, gün boyu saçınıza sinen kötü kokuların önüne geçmektir. Saçlarınız için hazırlayacağınız bu parfüm sayesinde, gün bitiminde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Peki, saç parfümü nasıl yapılır?

Evde Saç Parfümü Nasıl Yapılır İşte Yapılışı ve Gerekli Malzemeler 

Kozmetik reyonlarında sıklıkla karşılaştığınız saç parfümlerine, yüklüce para vermek istemiyorsanız, evinizde kendi saç parfümünüzü yapabilirsiniz. Hiçbir kimyasal ve yapay madde kullanmadan, saçlarınızı güzel bir kokuya bürüyebilirsiniz.

  • 1 çorba kaşığı nitrat
  • 1 miktar zamk ( zamk ağacından koparmalısınız. )
  • 1 çorba kaşığı benzoin
  • Lavanta yapımında kullanılan 5 çorba kaşığı kokulu sakız
  • Pudra halinde olacak 6 çorba kaşığı odun kömürü

Yukarıda yazılı malzemelerden bir tanesi olan odun kömürünü, pudra haline getirin ve elekten geçirerek, toz hale gelmesini sağlayın. Elekten geçirilmesi gereken diğer malzemeleri de elekten geçirerek, toz haline gelmesine yardımcı olun. Elediğiniz malzemelerin üzerine 1 çorba kaşığı nitratı, 1 miktar zamkı ve 1 çorba kaşığı benzoini, ilave edin.

Evde Saç Parfümü Hazırlanışı

Hazırladığınız karışımı benmari usulü, ısıtın. Daha sonra ısınan malzemeleri ılık hale gelmesi için 10 – 20 dk. bekleyin. Süre dolunca da, saçlarınızı hazırladığınız karışımın buharında bir süre bekletin.

Bu sayede saçlarınıza saç parfümü sıkmışçasına, etrafa güzel bir koku yayılacak ve bu karışım çevreniz tarafından, çok beğenilecektir.Bu saç parfümü sayesinde, fazla para vermeyerek saçlarınızın güzel bir şekilde kokmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu parfümü, saçlarınızın kötü koktuğunu hissettiğiniz her an yapabilirsiniz.

Ancak bu karışımı banyodan sonra, yani temiz saçlarınıza, uyguladığınızda sonuç daha etkili olacak ve sizi daha da çok memnun edecektir. Bu maskeyi sevdiklerinize ve yakınlarınıza da tavsiye ederek, onların da bu güzellikten yararlanmalarına, katkı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git