Saç Rengini Açma - saglikdas.com

Saç Rengini Açma

Saç Rengini Açma
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.193 kez okundu.

Saç Rengini Açma Nasıl Olur?

Saç rengini açmak önemli bir konudur. Bu durumda saç rengini doğal yöntemlerle açmak daha da önemli ve üzerinde durulması gereken bir durumdur. Saçlarının rengini doğal yöntemlerle açmak isteyenler için çeşitli bitkisel yöntemler bulunmaktadır.

Saç renginin doğal yollarla nasıl açılacağını merak edenler için bu yazıda çeşitli öneriler yer almaktadır. Saçlarınıza hiçbir kimyasal madde uygulamadan doğal bir şekilde saçlarınızın rengini açmak mümkün olmaktadır.

Saç Rengini Açma Yöntemleri

çeşitli yöntemlerin neler olduğu aşağıdaki maddelerde yer almaktadır.

Bal İle Saç Rengini Açmak

Balın içerisinde kendiliğinden yer alan hidrojen peroksit isimli madde saçların doğal yollardan renginin açılmasını sağlamaktadır. Bunun için gerekli malzemeler,

  • Yarım fincan saç kremi
  • ¼ oranına bal

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak fincanın 4’te birine bal koyun ve yarım fincan saç kreminin içerisine ekleyin. Bu karışımı saçlarınızın diplerine çok fazla temas ettirmeden masaj yöntemi ile yedirin ve saçlarınızı bir streç veya bone ile kapatın.

6 ila 8 saat arasında bekledikten sonra karışımı bekletip saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi etkili bir hale getirmek için bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra denize gidin ve güneşlenin.

Limon İle Saç Rengini Açmak

Limon eskiden erkeklerin saçlarınıa şekil vermek için kullandıkları bir besin maddesiydi. Limon saç renginin açılmasını ve saçların parlamasını sağlamaktadır. Burada en iyi sonucu almak için limonun taze olanını ve yeni sıkılmış olanını kullanın.

  • Yarım fincan limon suyu
  • 1 fincan su

Hazırlanışı ve uygulanması:

Suyun içerisine yarım fincan limon suyunu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı püskürtmeli bir şişenin içerisine koyun. Saçlarınızı taradığınız sırada karışımı saçlarınıza sıkın.

Sabahları evden çıkmadan önce saçlarınıza sıkın ve hafifçe kurutun. Limon saçları kurutucu bir etki gösterdiği için bu uygulamardan sonra haftada 2 defa mutlaka saçlarınıza nemlendirici bir bakım uygulayın.

Papatya ile Saç Rengini Açmak

Solgun ve mat renkteki saçları açmak için papatya yöntemi çok faydalıdır. Bunun için 5 veya 6 fincan suya yarım fincan papatya çayını ekleyin. Demlendikten sonra saçlarınıza uygulayın ve 30 dakika boyunca bekleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git