Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır
1 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.250 kez okundu.

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır?

Saç renginizi kolayca değiştirmeniz mümkün. Saç tebeşirleri, kıyafetlerinizle uyum içerisinde kullanabileceğiniz, saç boyaları yerinedaha pratik bir yöntemdir. Eğer sizde doğal saç tebeşiri nasıl yapılır? Diye merak edenlerdenseniz, işte size saç tebeşiri tarifi:

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır İşte Tarifleri

  • 1 adet havlu
  • 1 adet eldiven
  • Düzleştirici
  • Yağlı olmayan ve istediğiniz renkte pastel boya ya da saç tebeşiri

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Saç tebeşiri yapmak için öncelikle, ılık su kullanarak saçlarınıza tebeşir uygulamak istediğiniz bölgeleri, ıslatmalısınız. Bu işlemi tarağı ıslatıp, saçlarınızı tarayarak ta yapabilirsiniz. Kullandığınız suyun, ılık olması önemli.

Ellerinize eldiven giyerek, saç tebeşiri yada pastel boyayla, saçlarınızı boyayın. Şayet örülü saçlara uygulama yapacaksanız, saç ıslatma işlemini ellerinizle yapmalısınız. Boyama işlemini tamamladıktan sonra, saçlarınızın kurumasını beklemelisiniz. Saçlarınız kururken de saçlarınızla oynamamalısınız.

Uyguladığınız işlemin daha kalıcı olması için, düzleştirici kullanarak saçlarınızı düzleştirmelisiniz. Düzleştirme işleminden sonra, saçlarınızı kesinlikle taramamalısınız ki boya dağılmasın. Bu doğal saç tebeşiri uygulaması ile, saçlarınıza tebeşir uyguladığınız bölgeler, 2 gün boyunca saçınızda kalacaktır.

Hazır Saç Tebeşiri

Saçlarınıza ilk defa saç tebeşiri uygulayacaksanız, hazır saç tebeşirlerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Hazır saç tebeşirlerinin, 12 farklı rengi vardır ve içlerinden dilediğinizi alıp, kolayca uygulayabilirsiniz.

Saç tebeşirlerini internet yoluyla kolayca edinebilirsiniz. Pek çok internet sitesi, kargo yolu ile saç tebeşiri satmaktadır. Dilediğiniz bir siteden satın alıp kullanabilirsiniz.

Saç Tebeşirini Temizleme Ve Uyarılar

Saç tebeşiri kullanmak, günümüzde hayli revaçta olduğundan, sizler de denemek isteyebilirsiniz. Ancak saç tebeşirleri sık sık kullanıldığında, saçlarınızı yıpratabilir. Bu nedenle her gün saç tebeşiri uygulamak yerine, haftada bir kez uygulamanız daha doğru olacaktır.

Saç tebeşirini saçınıza uygulayıp, kullandıktan sonra saçlarınızdan temizlemek için öncelikle, saçlarınızı ılık suyla duralamalısınız. Daha sonra da şampuanla yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Dilerseniz verdiğimiz tarifi uygulayarak, hazır saç tebeşiri kullanmadan, kendinizde pastel boya kullanarak, kolayca hazırlayabilir ve saçlarınızın istediğiniz bölgesine, dilediğiniz renkte uygulama yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey, eldiven kullanmak ve işlem sonrası düzleştirici kullandıktan sonra saçlarınızı taramamanızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git