Saç Tedavisi Yöntemleri - saglikdas.com

Saç Tedavisi Yöntemleri

Saç Tedavisi Yöntemleri
1 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 927 kez okundu.

Saç Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Yaşlanıyorsunuz ve saçlarınız dökülüyor, o eski genç halinizi mi özlüyorsunuz? Ya da yaşamın stresi saçlarınızı hayli döktü ve genç yaşta cılız ve az görünen saçlara mı sahip oldunuz? O eski sevdiğiniz gür saçlara kavuşmak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Saç tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Siz bir uzman kontrolünde size uygun olan tedaviyi uygulamaya başlayarak istediğiniz görüntüye kısa bir zamanda kavuşabilirsiniz. Kırılgan, dökülmeye başlamış, saçları tedavi etmek için öncelikle mezoterapi denilen yöntem kullanılır.

Sonrasında bitkisel uygulamalar ve ilaçla tedavi tamamlanır. Peki, nedir bu mezoterapi?Mezoterapi, özel enjektörlerle saça biotin, kükürt, çinko ve bepanthenden oluşan özel karışımın uygulanmasıdır. Bir seans yapılır on beş gün sonra ikinci seans yapılır.

Saç Tedavisi Yöntemleri ve Faydaları

Sonrasında ayda bir kez olmak üzere yapılır. Üçüncü seanstan itibaren dökülme durur. Ağrı olursa soğuk sprey ile müdahale edilir. Mezoterapi saç derisinde dolaşımı hızlandırdığından canlılık katar. Mezoterapi her saça uygulanamaz.

Kanı cıvık olan kişilerde, hemofili görülen hastalarda, şeker hastalarında yapılmaz. Tansiyon düşüklüğü görülen kişilere de uzman olarak bunu yapan yerlerde dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

Diğer bir tedavi yöntemi saç naklidir. Enseden veya göğüsten alınan saçlar seyrelme görülen yerlere ekilir. Hiç saç kalmayan yerlerde bu yöntem etkili olmaz. Nakil olduktan sonra önce saçlar dökülür, iki üç ay sonrasında tekrar çıkmaya başlar ve bir daha dökülmez. Saçlarınız eski hali nasılsa öyle olacaktır, bir fark olmaz.

Saç Tedavisi Yöntemleri ve Etkileri

Saç protezi de eski bakımlı saçlarınıza sahip olmak için bire birdir. Öncelikle başınızın şekli çıkarılır, saçınızdan örnek alınır. Ülkemizde buna göre yapılmadığı için yurtdışında uygulanır. Saç telleri deriye uygulanır. İki saatin sonunda gür saçlara sahip olursunuz.

Eğer ben bunlara para dökmeden doğal yöntemleri denemek istiyorum derseniz, şifalı bitkiler ile olan saç tedavisi yöntemlerini inceleyelim. Licorice denen bitki ile hazırlanan çayı saçlarınıza uygulamak dökülmeyi olumlu etkileyecektir.

Kapsül olarak aktarlarda bulabilirsiniz. Yeşil çay, ginseng ve ginko denen maddeler kan dolaşımını hızlandırarak o bölgeyi canlandırır. Saçlarınız güçlenir ve gür çıkar. Badem yağı, aloe vera, pumkin, balsam yağı, susam yağı karışımı sağlıklı saçlara sahip olmanız için etkili bir karışımdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git