Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin - saglikdas.com

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin
1 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.237 kez okundu.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Yöntemler

Halk arasında ince telli saçlar seyrek saçlar olarak adlandırılır ve bu durum yanlış bir yargıdan ibarettir. İnce telli saçlar, diğer saç tiplerine göre en zor saç biçimidir. Bu saç tipinin şekil alması ve saçın şeklinin korunması bir hayli zordur.

Bu sebepten dolayı, ince telli saçlara yapılacak olan bakım; saç tellerini güçlendirip, saça canlılık veren ürünleri tercih etmektir. Saç tellerini kalınlaştırmak için kullanılan maskeler.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Bakım Maskesi

Malzemeler: Kekik yağı (iki çay kaşığı),Hint yağı(iki çay kaşığı),çörek otu yağı(iki çay kaşığı),lavanta (bir tatlı kaşığı),susam yağı(bir tatlı kaşığı),kuru maya(bir tatlı kaşığı),menekşe yağı(iki çay kaşığı),defne yağı(iki çay kaşığı), zeytinyağı(bir tatlı kaşığı)

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir cam kâseye alıp tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Bütün malzemelerin homojen olduğuna emin olduktan sonra, isteğe bağlı elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Saçlarınıza bu karışımı sürdükten sonra 1,5- 2 saat kadar bekletip durulayın.

Saç tellerinizi kalınlaştırmak için Suna Dumankaya maskesi:

Malzemeler: ceviz ya da fındık içi(9-10 adet), toz kuru maya(2 çay kaşığı), zeytinyağı(1 su bardağı)

Hazırlanışı:

Dövülmüş cevize içerisine zeytinyağını ekleyip 15 dakika cezvede ısıtın. Karışımı biraz ılıklaştırın. Kuru maya ekleyin. Karışımı saçlarınıza yedirin. İki saat kadar bekleyin. Haftada bir kez uygulayın.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Kürü Tarif Listesi

Malzemeler: Hint yağı(iki çorba kaşığı), fındık yağı(3 çorba kaşığı), ebegümeci(iki yemek kaşığı), blenderden geçirilmiş olan iki yemek kaşığı kuşburnu, çam terebentin yağı(bir tatlı kaşığı)

Hazırlanışı:

Malzemeler yine cam kaseye alınır ve tahta kaşık ile karıştırılır. Daha sonra elde edilen karışım saçlara sürülüp 20-25 dakika kadar bekletilir. Nemli havlu ile sarılır ve ılık su ile durulanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git