Saç Uçları Nasıl Boyanır - saglikdas.com

Saç Uçları Nasıl Boyanır

Saç Uçları Nasıl Boyanır
1 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.816 kez okundu.

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Bazı teknikler kullanılarak saç uçlarınızı farklı renklerde boyayarak havalı bir tarza sahip olabilirsiniz. Verdiğimiz yöntemleri dilerseniz evde kendiniz uygulayarak, dilerseniz de kuaförde uygulatarak farklı bir saça kavuşabilirsiniz.

Etraftaki herkesten farklı olmak istiyor ve her tarafı aynı olan saç renginizden sıkıldıysanız, paylaştığımız yöntemleri uygulayarak fark yaratabilir, dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Birkaç adımda evde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemlerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Kuaföre gidecek vaktiniz yoksa ya da kuaförlere harcayacak param yok diyorsanız, bu basit yöntemleri kullanarak değişik ve fark yaratan saçlara sahip olmanız mümkün. Saç uçları nasıl boyanır?

Saç Uçları Nasıl Boyanır ve Krepe Yöntemi

Krepe yöntemiyle saç uçları nasıl boyanır? Boyama işlemine başlamadan önce ellerinize eldiven giymelisiniz. Daha sonra saçlarınızı tepeden toplayın. İnce bir tarak kullanarak saçlarınızın uçlarına krepe atın. Krepe yaptığınız saçlarınızın üst kısımlarını ayırın ve alt kısımlarına oryel sürün. Öncelikle oryeli hazırlamalısınız. Buişlemleri yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız.

Ombre Yöntemiyle Saç Ucu Boyama

Saç uçlarınızın farklı bir renk olmasını istiyorsanız ya da saçlarınızı gölgelendirmek istiyorsanız, ombre tekniğini kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız sarı ise ve uçlarını daha da sarartmak istiyorsanız bu tekniği kullanarak işlem yapabilirsiniz. Saç uçlarınızı daha sarı bir hale getirmek için en açık renk sarı saç boyasını saçlarınızın uçlarına sürerek yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.

Saç uçlarınızı daha koyu ve daha açık boyayarak farklı saç renkleri elde etmeniz mümkündür. Sarı saçlarınızın uçlarına siyah boya ile boyayarak koyu renkler kullanarak ta bu tekniği uygulayabilirsiniz.

Tebeşir Kullanarak Saç Ucu Boyama

Son günlerde hızla yayılan ve çok tercih edilen bir uygulama olan tebeşirle saç ucu boyama tekniğini kullanarak, saç uçlarınızı boyayabilirsiniz. İstediğiniz renkle uygulayabileceğiniz bu yöntem çok kolaydır.

Tebeşir kullanarak saçlarınızı kısa bir sürede boyayabilir ve rengârenk saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınıza tebeşir uyguladıktan sonra sıcak su ile yıkamamalı ve saçlarınızı hırpalamamalısınız.

Farklı görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız ve değişik bir saç stiline kavuşmak istiyorsan isterseniz kuaförde, isterseniz evde, kendiniz uygulayabileceğiniz bu yöntemlerle farklı olabilirsiniz. 2 3 farklı rengi kullanarak özel saçlara sahip olabilirsiniz. Verdiğimiz yöntemler çok basit olduğundan evde kendi kendinize de kolayca uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git