Saç Uzatan Maskeler - saglikdas.com

Saç Uzatan Maskeler

Saç Uzatan Maskeler
1 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.248 kez okundu.

Saç Uzatan Maskeler Nelerdir?

Saçlarımızla ilgili sayısız şikayetlerimizden birisi saçlarımızın hızlı uzamamasıdır. Saçlarımızın uzamamasına birçok sebep eşlik eder. Yeterince protein ağırlıklı beslenmememiz, yanlış şampuan kullanımı, saçlarımıza uyguladığımız fön, maşa, boyama gibi işlemler vs. Ancak uzatmanın de pek çok yöntemi vardır.

Saç uzatan maskeler sadece bazı bitkisel yağlarla sağlanabileceği gibi maskeler yoluyla da sağlanabilir. Bitkisel maskeler aracılığıyla daha dolgun, daha hacimli ve daha ışıltılı saçlar elde edebilirsiniz.

Saç Uzatan Maskeler ve Tarifleri

Ancak bilmelisiniz ki her bitkiyle saçlarınız uzamaz. Sizlere sunduğumuz birkaç maske saçlarınızın uzamasını kolaylaştıracak ve sizi mutlu edecektir. İşte tarifler. Saç uzatan maskeler aşağıdadır.

Saçların Uzama Hızını Artıran Sarımsak

  • 5 diş sarımsak
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Sarımsakları soyup havanda ezin. Üstüne zeytinyağını ekleyin ve karıştırın. Elde edilen karışımı bir gün kapalı bir kabın içinde bekletmelisiniz. Beklettikten sonra bu karışımı saç diplerinize uygulayın ve 2 saat saçınızda bekletin. Başınıza streç film sarmanız da gerekmektedir. Haftada 1 kereden fazla uygulamayın.

Saç Uzatan Maske

  • 1 adet yumurta
  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

Yumurtanın sarısını ve akını ayırın. Sarısına balı ekleyip ayrı bir kaba alın ve karıştırın. Saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza uygulayabilirsiniz. Yumurta saçlarınızı besleyeceğinden saçlarınıza güç verecektir ve uzamasına yardımcı olacaktır. 1 saat bekleyiniz ve süre dolduktan sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayınız. Şampuanla ayrıca yıkamanız gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Saç Uzatan Maske 2

Malzemeler:

2 adet havuç, 1 adet yumurta sarısı, 3 bardak su.

Hazırlanışı:

Havuçları rendeleyiniz ve 3 bardak suyun içine atarak kaynatınız. Hazırlanan bu karışım ılındıktan sonra havuçlar ve su birbirinden arındırılır. Suya yumurta sarısı eklenir ve karıştırılır. Saçlara sürüldükten sonra ılık suyla yıkanır. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bir maskedir ve saçlarınızın uzamasına yardımcıdır.

Sinameki Maskesi

Malzemeler:

100 gr sinameki otu ve 1 litre su.

Hazırlanışı:

1 litre su ocağa konur ve kaynaması beklenir. Kaynamaya başladıktan sonra içine 100 gr sinameki otu eklenir. Daha sonra posayı ve suyu birbirinden ayırın ve elde ettiğiniz su ile başınızı öne eğip saçlarınızı yıkayın. 1 saat boyunca bekleyin ve sonra ılık suyla saçlarınızı durulayın. Haftada 1 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın Hızlıca Uzaması İçin Susam Yağı

Susam yağı saçlarınızı en hızlı uzatacak yağlardan biridir. Biraz susam yağını alın ve ılıtın. Ilık susam yağını saç diplerinize sürün. Susam yağı saçınızın uzamasına yardımcı olmakla kalmaz saçlarınızı aynı zamanda oldukça besler, saç diplerinizi uyarır.

Saç diplerinize sürerken masaj yapar gibi sürmeye özen gösterin ve bu işlemi sadece 5 dakika devam ettirin. Susam yağını yarım saat saçınızda beklettikten sonra ılık suyla saçınızı yıkayın.

Yağlarla Hızlı Saç Uzatma

Malzemeler:

Yarım avokado, 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1 çorba kaşığı soya yağı.

Hazırlanışı:

Avokadoyu çatalla iyice ezin ve üstüne 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağıyla 1 çorba kaşığı soya yağını ekleyin. Saç diplerinize güzelce sürün. Saçınızı bone yahut bir bezle sarın ve 45 dakika bu karışımı saçınızda bekletin. Süre dolunca saçınızı durulayınız.

Saç Uzatmak İçin Bitkisel Kür

Malzemeler:

1 fincan sıcak su, 1 fincan keten tohumu yağı, yarım limon.

Hazırlanışı:

1 fincan suyu ocakta kaynatınız. Kaynamış olan suya 1 fincan keten tohumu yağı ve yarım limonun suyunu sıkarak ekleyiniz. Karışım biraz dinlendirilir ve ardından saç köklerine sürülür. Keten tohumu yağı saçların uzamasında oldukça etkilidir. Limon saçlarınızı parlatır ve içerisinde bulunan C vitamini sayesinde saçlarınızı besler. Kür saçınızda 1 saat durduktan sonra durulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git