Saç Uzatan Yağlar - saglikdas.com

Saç Uzatan Yağlar

Saç Uzatan Yağlar
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.173 kez okundu.

Saç Uzatan Yağlar Nelerdir?

Saçlar normalde kendi kendilerine uzar ama dışarıdan yapılan müdahaleler ile saçın uzama zamanı kısalabilir. Saç uzatan yağların başında bitkisel yağlar gelmektedir. Bitkisel yağlar saçlara hızlı bir şekilde etki ederek onların uzamalarına neden olur.

Saç Uzatan Yağlar ve Çeşitleri

Bitkisel yağlara birkaç örnek vermek gerekirse; yılan yağı, defne ve susam yağıdır. Diğerleri yağ çeşitlerini öğrenmek için yazımızı okumalısınız.

Zeytinyağı

Saçların uzamasında en etkili olan yağlardan biriside zeytinyağıdır. Ayrıca saç tellerinin onarılmasında da oldukça etkilidir. Haftada bir kere saçlarınıza uygulayacağınız zeytinyağı bakımı saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Çörekotu Yağı

Çörekotu hem saçlara hem de kaşlara faydalı bir yağdır. Çörekotu saçların hem uzamasına hem de onların gür çıkmasına yardımcı olur. Çörekotundan daha fazla fayda sağlamak isterseniz bu yağı badem yağı ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz.

Defne Yağı

Saçlarınızın hızlı büyümesini istiyorsanız defne yağını kullanın. Dip kısımlarına masaj yaparak sürerseniz daha uzun saçlara sahip olursunuz. Bu kürü haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Jojoba Yağı

Saç uzamasında diğer bir etkili yağ jojoba yağıdır. Jojoba yağı ile saçlarınızın dipleri beslenir ve saç telleri daha yumuşak olur. Bu yağın saçın uzamasındaki katkısı tartışılmaz.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağının etkisi hemen hemen her alanda geçerlidir. Saçların uzamasına katkıda bulunduğu gibi kaşlara da oldukça iyi gelir. Yağın kokusu keskin değildir. Yıkandığı zaman koku gider.

Yılan Yağı

Yılan yağı saçların normal boyundan daha fazla uzanmasını sağlar. Yağın yılandan üretilmediğini bilmenizde fayda vardır.

Susam Yağı

Saç uzatmada kullanılan iddialı diğer bir yağ susam yağıdır. Susam yağı saç diplerini besler. Beslenen saç kökleri kısa sürede uzamaya başlar. Susam yağında diğer yağlardan daha fazla yağ bulunduğu bilinmektedir. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız susam yağı doğru bir seçim olacaktır.

Badem Yağı

Badem yağı hem saç tellerini besler hem de saçların uzamasına yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı bu yağı her zaman kullanabilirsiniz. Yukarıda kısa bir şekilde açıklamaya çalıştığımız saç uzatan yağları kullanırsanız istediğiniz uzunlukta saçlara sahip olacağınız kesindir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git