Saç Uzatma Yöntemleri - saglikdas.com

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.117 kez okundu.

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Sizlere önereceğimiz saç uzatma yöntemleri aracılığı ile kısa zaman zarfında hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz. Kusursuzluğu ön plana çıkararak canlı ve sağlıklı görünen saç tipine kavuşmak artık çok kolay olacak.

Evde basit ve pratik yöntemler ile hazırlayacağınız saç uzatma maskeleri tüm kozmetik devlerini geride bırakıyor. Kimyasal madde kullanımını reddederek organik ürün kullanımını destekleyen bu maskeler aracılığı ile kısa zaman zarfında saçlarınıza istediğiniz uzunluğu ve parlaklığı verebilirsiniz.

Saç Uzatma Yöntemleri Tarifi ve Hazırlanışı

  • Hindistan cevizi (3 adet)
  • Karanfil (1 avuç dolusu)
  • Zeytinyağı (1 bardak)

Kıs zaman zarfını hedef alarak saçlarınızın uzamasını destekleyecek maske yapımı için öncelikle Hindistan cevizini havanda kırarak püre haline getirin. Bu uygulamanın ardından Hindistan cevizinin üzerine 1 avuç karanfil ve 1 bardak zeytinyağı ekleyerek karıştırın.

Hazırladığınız karışımı 10 gün boyunca cam kavanozda bekletin. Bekleme süresinin ardından hazırladığınız maskeyi saç köklerine masaj aracılığı ile sürerek 30 dakika bekleyin ve ılık su aracılığı ile yıkayın. Haftada 2 kere uygulamaya alacağınız bu maske aracılığı canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzama Sağlayan Kür

  • Ceviz kabuğu (5 adet)
  • Zeytinyağı (1 çay bardağı)

Hızlı saç uzatma kürü için ceviz kabuklarını kırın ve un haline getirin. Bu işlem sonrasında ceviz kabuklarını 1 çay bardağı zeytinyağı ile buluşturarak karışım haline getirin. Saç diplerine uygulayacağınız kür aracılığı ile saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git