Saç Yağlanmasının Nedenleri Nelerdir - saglikdas.com

Saç Yağlanmasının Nedenleri Nelerdir

Saç Yağlanmasının Nedenleri Nelerdir
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.216 kez okundu.

Saç Yağlanmasının Nedenleri Nelerdir?

Saçlarımız güzelliğimizi ortaya çıkaran en önemli faktörlerdendir. Saç derinizde düzenli olmayan yağ salgılaması mevcutsa, saçlarınızın yağlanması çok doğaldır. Yağlı saçlar kâbusunuz olsun istemiyor ve saç yağlanmasının nedenleri nelerdir? Diye merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Saç yağlanması problemi ebette ki herkeste görülebilir. Saç yağlanmasının bir problem olduğunu anlamak için saçlarınızı yıkadığınızın ertesi günü yağlanıp yağlanmadığını bilmeniz gerekir. Saç yağlanmasının başlıca nedenleri arasında saç yapınız vardır.

Eğer ince ve zayıf saç tellerine sahipseniz, kalın telli ve hacimli saç yapısına sahip kişilere göre saçlarınız daha hızlı yağlanmaktadır. Saç yapınız saç yağlanmasının nedenleri arasındadır.Yalnızca saç yapınız değil, beslenme alışkanlıklarınız da saç yağlanmasına etki etmektedir. Dengesiz ve yetersiz beslenmek, aşırı yağlı gıdalar tüketmek, saç derisinin yağlanmasını hızlandıran bir diğer etkendir.Bunun dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli mevzu ise, saçlarınızın yapısına uygun olan bir şampuan kullanmaktır. Saçtipinizin yapısına uygun olan şampuan kullanmak yağlanma sorununun önüne geçebilir.

Ailenizin genetik yapısından kaynaklanan saç yağlanması sorununuz da olabilir. Kalıtsal faktörler sebebiyle eğer ailenizde yağlı saçlara sahip insanlar varsa,sizin de saçınızda yağlanma problemi yaşamanız normaldir.Saçlarınızı yıkadığınız suyun sıcaklığı, saç yağlanmasına etki eden bir diğer önemli etkendir. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamanız, saç derinizin yağ dengesine etki ederek yağlanma sorununa neden olabilir.Çeşitli cilt rahatsızlıklarınız varsa, sedef hastalığı ya da egzama,gibi. Bu nedenle de yağlanma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Saç diplerinizde kaşıntı ve yağlanma bir cilt hastalığı belirtisi olabilir.

Saç yağlanmasının önüne geçmek için saç derinizin hava almasını sağlamalısınız. Sürekli toplayarak kullandığınız saçlarınız yeteri kadar hava alamadığı için, yağlanıp dökülebilir. Bu nedenle saçlarınızı sürekli toplamamalısınız.Saç yağlanması problemine çözüm arıyorsanız evinizde uygulayabileceğiniz bir yöntemi sizler için paylaşıyoruz.

  • 1 bardak su
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 2 çay kaşığı kekik suyu
  • 1 çay bardağı elma sirkesi

Bir bardak su, elma sirkesi, kekik suyu ve tuzu karıştırıp saç diplerinize uygulayarak saçlarınızı bir havluyla sarın.1 saat beklettikten sonra saçlarınızı şampuan kullanarak yıkayıp, durulayın. Eğer saç yağlanması probleminize çözüm arıyorsanız bu uygulamayı haftada 1 kez, 2 ay boyunca yapın. Daha sonra 15 günde 1 kez uygulayarak bu problemden kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git