Saça İyi Gelen Yağlar - saglikdas.com

Saça İyi Gelen Yağlar

Saça İyi Gelen Yağlar
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.520 kez okundu.

Saça İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Saçlarımızın bakımını ihmal edersek belli bir süre sonra saçlarımız formunu kaybeder. Daha dolgun saçlara sahip olmak için saç bakım maskeleri ile saçlar eski formuna kavuşturulmalıdır. Saç bakım maskeleri çoğunluk olarak bitsel ürünlerden yapılmaktadır.

Saça İyi Gelen Yağlar ve  Faydaları

Saça iyi gelen yağları bilmek saç bakımında ilk adımdır. Bu yağları şöyle sıralayabiliriz.

Zeytinyağı

Saç sağlığında kullanılan yağların başında gelir. Zeytinyağını saçınızın her kesimine düzenli aralıklar ile uyguladığınız zaman saçlarınız eskisinden daha parlak ve hacimli olacaktır.

Badem Yağı

Badem yağı saçlarınızın ipeksi bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Her hafta günde bir defa uygulamanız saçlarınızın yumuşak ve canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Jojoba Yağı

Şampuanınıza bir kapak ilave ederek saçlarınıza kullanabilirsiniz. Saçta canlanmaya neden olur ve saçı saç diplerine kadar onarır. Eğer şampuan ile kullanmak istemezseniz o zaman duştan çıktıktan ve saçınızın nemini aldıktan sonra uç kısımlarına 2 veya 3 damla yağdan sürmeniz yeterli olacaktır. Saçlarınızı durulamanız gerekmez.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçların nemlenmesinde ve beslenmesinde oldukça etkili olan bir yağdır. Yağı saç boyamadan önce uygularsanız saç tellerindeki aşınmanın önüne geçersiniz. Saç tellerinin özel bir yapısı olduğu için soğuk ve sıcaktan çabuk etkilenirler. Bunun için yağı ısı veya boyadan önce saça uygulamada fayda vardır.

Hint Yağı

Hint yağı daha çok saçın uzaması amacıyla kullanılan bir yağdır. Saç diplerine ve uçlarına sürebilirsiniz. Hint yağı kullananlar çok kısa bir sürede uzun ve parlak saçlara sahip olurlar.

Yılan Yağı

Saça iyi gelen yağlardan bir tanesi de yılan yağıdır. Saçların uzamasında birebir olan bu yağı düzenli olarak 3 ay boyunca kullanırsanız saçlarınız normalden daha fazla bir uzama gösterecektir.

Çam Terebentin Yağı

Bu yağ şampuan içine eklenerek kullanılır. Saça asla doğrudan sürmeyiniz. Saçı kuruttuğu bilinmektedir. Şampuanınıza bir kapak kadar ekleyin. Yağın şampuana karışmasını sağlamak için şampuanı iyice çalkalayınız. Şampuan ile kullanılan bu yağ saçta mucizeler yaratır. Saçlar hızlı bir şekilde uzar ve saç tabakası kendini onarır.

Bitkisel yağları saçlarınızdan zor bir şekilde arındırıyorsanız ilk olarak saçlarınız kuru iken şampuan sürünüz. Daha sonra başınıza su dökün. Yağ ve su aynı anda bir araya gelirse ayrışması zor olur. Saça iyi gelen yağları düzenli olarak kullanırsanız etkilerini en kısa sürede görürsünüz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git