Saça Krepe Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Saça Krepe Nasıl Yapılır

Saça Krepe Nasıl Yapılır
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.386 kez okundu.

Saça Krepe Nasıl Yapılır?

Özellikle cansız saçları hacimli ve bakımlı göstermede en çok tercik edilen yöntem krepedir. Krepe yapılarak toplanan saçlar daha alımlı gözükür. Saça krepe yapmak bir anlamda saçı kabartmak demektir. Şimdi Saça krepe nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayalım.

Krepe yaparken bu işlem için tasarlanan taraklardan faydalanırsanız işiniz daha da kolaylaşacaktır. Öncelikle krepe yapmak istediğiniz alanı belirleyip ayırmalısınız. Ayırdığınız tutamların hemen hemen eşit olmasına özen gösterin. 2 – 3 parçaya ayırdığınız zaçınızın her bir parçasını arkadan öne doğru ince bir tarakla kabartın.

Krepe yapmak demek saçı kabartıp havalı bir görünüme kavuşturmak demektir. Krepe yapılmadan toplanılan saç cansız görünür ve yaptığınız model düşündüğünüz kadar güzel durmaz.

Saça Krepe Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

Saça krepe nasıl yapılır? Sorusunun cevabı oldukça basittir. Krepe yapmaya altlardan başlanıp üstlere doğru ilerlenmelidir. Ve ayırıp krepe yapılan her bir bölüme krepenin bozulmaması için bir sabitleyici sprey sıkılmalıdır.

Altlardaki saçlar bitirilip üst tarafta bitirildiğinde krepe yapılmış saçlar geriye doğru atılır. Geriye doğru atılan saç parça parça durmaması açısından krepe bozulmadan karıştırılmalıdır. Saçların dolaşmış gibi görünmemesi için ince bir tarakla nazikçe düzeltilmelidir. Krepe yapmak bu şekilde oldukça kolaydır.

Günlük olarak kullandığınız saç modellerinde de krepe kullanabilirsiniz. Bu sayede hem saçlar daha dolgun görünür hem de kolaylıkla yaptığınız bu uygulama sonucunda saçlarınız havalı bir görünüme kavuşur.

Saça Krepesi Etkisi

Saça krepe uygulaması yapılıp toplandığında hem saçlar daha hacimli ve havalı gözükür hem de yapılan model saçta kendini daha çok belli eder. Krepe birçok ünlünün de tercih ettiği bir uygulamadır. Ve krepe için en uygun model at kuyruğudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git