Saçı Parlatmak İçin Doğal Yöntemler - saglikdas.com

Saçı Parlatmak İçin Doğal Yöntemler

Saçı Parlatmak İçin Doğal Yöntemler
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.707 kez okundu.

Saçı Parlatmak İçin Doğal Yöntemler?

Saçı parlatmak için doğal yöntemler öneren uzmanlar, bu doğal yöntemlerle saçın daha sağlıklı ve ışıl ışıl olacağında hem fikirler. Güzel, parlak, canlı ve kolay şekil alan saçlara sahip olmak için evde doğal karışımlar hazırlayabilirsiniz.

Kurumuş ve yıpranmış saçları parlatmak için uygulanacak işlemlerin en başında sıcak zeytinyağı maskesi gelmektedir. 3 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtıp tüm saçınıza masaj yaparak iyice yedirin. Daha sonra sıcak suda ıslattığınız bir havlu ile sarıp üzerinden de tülbentle kapatın.

Havlu soğudukça bu işlemi 2-3 defa tekrar edin. Daha sonra da saçlarınızı iyice yıkayın. Zeytinyağının ve balın doğal tedavi edici özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle de zeytinyağlı ballı maske yıpranmış saçı parlatmak için doğal yöntemler arasında yer almaktadır.

Saçı Parlatmak İçin Doğal Yöntemler ve Tarifler

Yarım çay fincanı zeytinyağı ile 1 çay fincanı balı iyice karıştırıp birkaç gün dinlenmeye bırakın. Sonra saçınıza ve saç derinize ovarak iyice yedirin ve tarayın. Daha sonra naylon poşet ile saçınızı sarın.

Yarım saat beklettikten sonra iyice yıkayacağınız saçlarınız sağlıkla ışıldayacaktır. Parlak saçlara kavuşmaya yardımcı maske ile de saçlarınızdaki değişime şahit olabilirsiniz.

  • Süt
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 5 damla zeytinyağı

Yapılışı:

Yumurta sarısını çırpıp üzerine zeytinyağı ve şekeri ekleyin ve iyice karıştırın. Sonra saçlarınızı süt ile ıslatın ve ıslak saça maskeyi masaj yaparak iyice yedirin. 10 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 1 kez düzenli olarak uyguladığınız işlemle saçlarınız doğal güzelliğe ve parlaklığa sahip olacaktır.

Bal ile limon suyunu karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak yedirdikten yarım saat sonra yıkadığınızda, saçlarınızın kazanacağı parlaklık ve ışıltıya inanamayacaksınız.

Kuru saçların en büyük ihtiyacı nemdir. Bu nem için 1 yumurta, 1 1 kaşık sirke ve 2 kaşık zeytinyağını karıştırıp saç derinize masaj yaparak yedirin. Yarım saat sonra da iyice yıkayın. Saçlarınızın canlanmasını sağlayan bu yöntem saçınıza ihtiyacı olan nemi de kazandıracaktır.

Hem canlı, hem havalı, hem de bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak için saçlarınızı ihmal etmemeli gerekli özeni göstermelisiniz. Özellikle de yazın deniz, kum, güneş ve havuzdan yıpranan saçlarınızın doğal bakım kürleri daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git