Saçlar Nasıl Hızlı Uzar - saglikdas.com

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar
3 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.182 kez okundu.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlar nasıl hızlı uzar? Sorusunun cevabını bu yazımızda rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadınların veya erkeklerin çoğunlukla pişman oldukları şeylerden biride saçları kısa kestirmektir. Çünkü uzama evresinde nelerle karşılaşacaklarını bilmemeleridir.

Bu konudaki araştırmalar sonucunda saçlarımızın uzaması için kimyasallara başvurmak zararlıdır. Sağlıklı ve çabuk bir uzama için kullanılması gereken ürünler kesinlikle doğal olmalıdır. Peki, saçınızın nasıl hızlı uzaması ve sağlıklı uzaması için yapılması gerekenleri biliyor musunuz?

Doğal görünümlü ve sağlıklı bir saç istiyorsanız doğamızdaki birçok bitki uzama işleminde size yarar sağlayacaktır. Sağlıklı, kısa sürede uzama için yapılan bitkisel kürlerin çok çeşidi vardır. Ancak bunların saça düzenli uygulanması ve uygulama sırasındaki aşamalarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar İşte Yöntemleri

Düzensiz kür uygulaması sonuç vermeyecektir. Uzama işlemi istediğiniz boyuta ulaştığında kürünüzü bitirebilirsiniz. Sağlıklı bir saç görünümünü sürdürmek içinde bitkisel şampuanlar kullanılmalıdır. Saçların uzaması için doğal yöntemlerin bazıları şunlardır:

  • Yeşil Çay Kürü

Yeşil çayın sağlığımıza birçok yararı vardır. Aynı zamanda saçımızın sağlıklı hoş görünmesi ve uzaması için yeşil çay kürü sizin için çok uygundur. Uygulaması ise; gün içinde 1-3 fincan yeşil çay içilmelidir.

Saçınızın nasıl değiştiğini bir süre sonra fark edeceksiniz. İçerisinde bulundurduğu kateşin sayesinde saç dökülmesini önler ve daha sert, kuvvetli saç elde edilir.

  • Buğday Tohumu Yağı

Saçın çabuk ve sağlıklı uzaması için kullanılması gereken en etkili uygulamalardan biridir. Buğday tohumu içerisinde birçok bileşen içerir. Bunlardan bazıları A,D ve E vitaminleridir. Vitamin haricinde içerisinde proteinde bulundurmaktadır.

Düzenli kullanıldığında parlak ve uzun saçlar elde edebilirsiniz. Uygulanışı ise; saça 3-4 damlatın. Saç diplerine masaj yaparak uygulanır ve saçların yağı emmesi bir süre beklenir.

Her saç derisinin yağı emme süresi farklıdır. Bu yüzden süre belirtilmemiştir. Yapılan yağ emilimi sırasındaki masaj ne kadar uzun sürerse sonucu da o kadar hızlı alabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kere uygulanması yeterlidir.

  • Isırgan Otu Kürü

Buğday tohumu yağı gibi ısırgan otu kürü de bileşenlerinde birçok vitamin ve minerali içermektedir. Özellikle saçlarınızın dolgun ve parlak görünmesini istiyorsanız bu kür tam size göre. Saç köklerini besleme özelliğine sahip ısırgan otu ister kür şeklinde ister hap şeklinde uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git