Saçlar Nasıl Kabartılır - saglikdas.com

Saçlar Nasıl Kabartılır

Saçlar Nasıl Kabartılır
3 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.269 kez okundu.

Saçlar Nasıl Kabartılır?

Her saç tipinin avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Kimi, saçlarının kıvırcıklığından şikayet eder kimi ise saçlarına bir türlü istediği şekli verememekten. İnce telli ve zayıf saçların genel şikayetlerinden biri de sürekli sönük olmalarıdır. Adete saçlar kafaya yapışık bir şekildedir.

Saçlarnı çeşitli yollarla kabartan bu kişiler belirli bir müddet sonra yine saçlarının sönerek hacimsizleşmesiyle karşılaşırlar. Bu yazıda sizlere saçlar nasıl kabartılır konusunu ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Saçlar Nasıl Kabartılır İşte Yöntemleri

  • Saç kabartma işleminin ilk altın kuralı, kabartma işleminde önce hacim verici bir şampuan kullanmaktadır. Saçın sürekli hacimli olması için özel olarak üretilen bir şampuanı edinin ve kabartma işleminden önce saçlarınızı bu şampuanla yıkayın.
  • Saçlarınızı kabartıyor olsanız bile saçın yumuşak olması yine öncelikli kriterlerdendir. Fakat saç yumuşatıcı kremler saçları bir araya toplar ve saç yine sönük bir görünüme bürünür. Bunun önüne geçmek için sadece saçlarınızın ucuna az bir miktar saç kremi sürünüz. Saç diplerinize krem sürmekten kaçınınız.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu işlemi şimdilik daha sonraya saklayacağız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, narin hareketlerle havluyu kullanarak saçınızı kurulayın. Saçınızda bir miktar ıslaklık kalsın.
  • Biraz nemli bıraktığınız saçlarınıza hacim verici spreylerden sıkın. Sprey sıkma işlemi önemlidir. İlk olarak hacim spreyini saç diplerine sıkın. Daha sonra aşağıdan yukarı doğru, her saç teline ulaşacak şekilde saçlarınızı spreyleyin.
  • Sprey sıkma işleminden sonra saç kurutma makinesi devreye girmektedir. Öncelikle saçlarınızı öne atın ve bu şekilde saçlarınızı kurutun. Eğer bu işlem size zor geliyorsa saçlarınızı normal pozisyonda da kurutabilirsiniz. Saçlarınızı tutam tutam kurutmanız daha faydalı olacaktır.

Saç Kabartma

Bu işlemleri bitirdikten sonra saçlarınız epeyce hacimlenecektir. Daha havalı olan saçlarınızın kabarmış hali sizin için hala yeterli değilse farklı işlemlere başvurabilirsiniz. Örneğin tarakla ya da saç fırçasıyla saçlarınıza dolgunluk katabilirsiniz.

Fakat bunu yaparken saçlarınızı kırmamaya dikkat edin.Son olarak saçınıza sabitleyici uygulayınız. Saç kabartma işlemi saçı bir nebze yıpratabilir. Bu yüzden saçlarınıza düzenli olarak bakım maskesi uygulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git