Saçları Dolgun Göstermenin Yolları - saglikdas.com

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.027 kez okundu.

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları Nelerdir?

Seyrek , ince telli ve sönük saçlara sahip olan kadınlar için saçları dolgun göstermenin yolları önemli bir konu haline gelmiştir. Havalı ve dolgun saçlara sahip olmak için aşağıda verilen tavsiyelere uymanız yeterlidir.

Saçları dolgun göstermenin ilk kuralı doğru şampuan seçimi yapmak ve doğru saç kesimi ile birlikte tarama şekli de oldukça önemlidir.

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları ve Etkileri

  • Saçlarınızın kesim tarzı, uzunluğu ve modeli kafa yapınızla birlikte uyum içerisinde olmaldır. Saçlarınızı kestirirken dolgun bir görünüme sahip olması için kulak hizasından kısa saçlarınız olmamalıdır. Kulak arkasına ulaşan saçlar her zaman daha dolgun görünmektedir.
  • Saçlarınızın uzunluğu kulak altında veya omuz hizasından uzunsa yumuşak ve düzgün bir şekilde kesilmiş olan saçlar size ve saçlarınızın görünüşüne ayrı bir hava katacaktır. Fakat saç kesiminizin katlarını kuaförünüz abartmamalıdır. Eğer kuaförünüz bu kesimi abartırsa çok fazla kat oluşur ve bu durum tam tersi bir etkinin ortaya çıkmasına neden olur.
  • Saçlarınızın boyutu kısa ise saçlarınızı kat kestirmekten kaçınmanız gerekmektedir. Saçlarınızdaki katlar kısa kesimde uzadıkça şeklini kaybeder ve sürekli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için jöle kullanıyorsanız kaliteli ve saçlarınızı ağırlaştırmayan şekil verici ürünleri kullanmanız gerekmektedir.
  • Saçlarınızın üzerine sprey sıkarken mutlaka bu işlemi 2 karış öteden yapmanız gerekmektedir. Eğer 2 karış öteden saçlarınıza sprey sıkamıyorsanız slikon etkili spreyleri kullanmanız gerekmektedir.
  • Saçlarınızın miktarı seyrek ise koyu renkli saç boyaları saçlarınızı daha gür gösterecektir. Kısa ve açık renkli saçlara sahipseniz sönük saçlı görünmek mutlaka karşı karşıya geleceğiniz bir durumdur.
  • Saçları dolgun göstermenin yolları arasında seyrek saçlara sahip olan kişiler için saçlarını kuruturken fön makinesinin ısısını mümkün olduğunca düşün tutmalıdırlar. Yüksek ısılarla kurutulan saçlar hacimli bir görünüme sahip olmayı etkilemektedir. Aynı zamanda saçı daha da inceltmek durumuyla karşılaşılmaktadır.
  • Saçlarınızı dolgun göstermek için mutlaka dolgu verici şampuanlar tercih edilmelidir. Saçların bakımında şampuan oldukça önemli bir role sahiptir. Saçlarınızın yapısına uygun olmayan şampuanları kullanmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git