Saçları Güneşten Korumanın Yolları - saglikdas.com

Saçları Güneşten Korumanın Yolları

Saçları Güneşten Korumanın Yolları
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 880 kez okundu.

Saçları Güneşten Korumanın Yolları Nelerdir?

Artık cildin güneşten korunması gerektiği çoğunluk tarafından bilinmektedir. Fakat saçların da güneşten etkilendiğini bilen ve çeşitli koruma önlemleri alan kişilerin sayısı daha azdır. Saçlarımızda tıpkı cildimiz gibi güneşten olumsuz yönde etkilenmektedir.

Fazla güneş altında kalmanın sonucunda saçlar yıpranmakta ve kurumaktadır. Sonuç olarak ise mat bir görünüm saçlara hakim olmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka güneşe karşı önlem almanız gerekmektedir.

Saçları Güneşten Korumanın Yollar ve Alınabilecek Önlemler

Aksi takdirde, uzun vadede saç sağlığınız ciddi oranlarda bozulacaktır. Saçları güneşten korumanın yolları oldukça çeşitlidir. Bu yazıda sizlerle saçları güneşten korumanın yollarını paylaşacağız.

Saç Koruyucu Güneş Kremleri:

Artık piyasada saçları güneşten koruyan ürünleri görmek mümkün. Bu ürünleri, güneşe çıkmadan önce saçınıza sürerek koruma sağlayabilirsiniz. Güneşten koruyucu etkisi olan saç kremleri, saçınızı besler ve mat görünmesini engeller.

Eşarp, Şapka Gibi Aksesuarları Kullanma:

Güneş ışınları ile saçlarınız arasına konulan bir engel sayesinde güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Eşarp ve şapka gibi aksesuarları kullanarak bu işlem gerçekleştirilir. Aksesuarın rengini açık renklerden tercih etmenizde fayda vardır. Çünkü koyu renkler güneş ışınlarını daha çok çeker.

Isı Etkisi Olan Araçlar:

Fön makinesi, maşa, ütü gibi saçlara şekil vermede kullanılan araçlar, yaz aylarında saçın daha çok kurumasına neden olmaktadır. Bu araçları sıklıkla kullanmaktan kaçınarak saçlarınızı yıpranmaktan koruyabilirsiniz.

Düzenli Saç Bakımı:

Saçlarınıza protein bakımından zengin olan maskeleri uygulayarak saçlarınızın güneş nedenli yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Çünkü özellikle yaz aylarında, saçlardaki aminoasit miktarında azalma yaşanır. Bu eksikliğin takviye edilmesi gereklidir.

Kısa Saç Tercih Etme:

Saçlarınızı yaz aylarında kısaltmak hem ferahlamanızı sağlar hem de daha fazla kırık oluşumunu engeller.

Saçı Düzenli Olarak Nemlendirme:

Nemlendirmeden kasıt saçı ıslatmaktır. Yaz aylarında denize ya da havuza girmeden önce saçlarınızı biraz ıslattığınız takdirde, tuzun ve klorun saçlarınıza zarar vermesini önleyebilirsiniz. Özellikle saçları işlem görmüş kadınlar bu uygulamaya özen göstermelidirler. Çünkü tuzun ve klorun yapılmış saçlara etkisi çok daha fazladır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git