Saçları Yumuşatmak İçin Maske - saglikdas.com

Saçları Yumuşatmak İçin Maske

Saçları Yumuşatmak İçin Maske
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.185 kez okundu.

Saçları Yumuşatmak İçin Maske Önemi

Bayanların hayallerini süsleyen saçlara ulaşmak artık imkânsız değil. Ancak kabarık ve kalın telli saçlara sahip olan bayanlar bu konuda çok şikayet ederler. Saçlar sert bir yapıda olursa, bakımı diğer saç türlerine nazaran daha zor olur.

Saçları Yumuşatmak İçin Maske Tarifi

Ayrıca saçlar daha çabuk yıpranır. Saçları yumuşatmak için maske tarifini deneyerek yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 damla ada çayı
  • 1 kaşık rom
  • 1 tane yumurta sarısı

İlk olarak yumurtayı derin bir kaba alarak sarısını ayırın. Daha sonra yumurta sarısını çatal yardımıyla çırpmaya başlayın. Ardından yumurta sarısının üzerine bir kaşık rom ve dört damla ada çayı ilave edin ve karıştırmayı sürdürün.

Önceden yıkadığınız saçlara hazırladığınız karışımı sürün. Masaj yaparak karışımı saçınıza iyice yedirin. Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra saçınızı streçle sarın ve bu şekilde 15 dakika saçınızda bekletin.  Bu işlemi de tamamladıktan sonra streci saçlarınızdan çıkarın ve doğal bir sabunla saçlarınızı durulayın. Daha sonra saçlarınızı saç kreminiz yardımıyla tarayın.

Saçları yumuşatmak için hazırladığımız bu maskenin daha birçok faydası vardır. Maskenin içerisinde yer alan yumurta sarısı, saçların daha kolay taranmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saçlarınızı ipeksi bir görüme kavuşturur. Bunun yanında da saçlarınızın daha kolay kırılmasına engel olur.

Saç Yumuşaklığı Farklılığı

Maskede kullandığımız ada çayı saç köklerinin ve saçların arınmasına katkı sağlar.Rom ise dezenfekte özelliği sayesinde kafa derisinde yer alan yabancı maddeleri temizleyerek, daha hoş bir görünüm elde edilir ve kafa derisinin daha kolay nefes almasına yardımcı olur.

Hazırladığınız maskeyi haftada iki kere uygulamalısınız. Bir ay boyunca düzenli kullandığınızda saçlarınız daha parlak ve yumuşak olacaktır.Kolayca yıpranan ve kırılan bir saç yapısına sahipseniz bu maske sayesinde saçlarınız hayallerinizdeki saçlar gibi daha canlı, daha parlak, daha yumuşak ve hacimli görünüme sahip olacaktır.

Saçları yumuşatmak için maske yi, saç tipinize göre belirli aralıklarda kullanabilirsiniz. Bu maskenin haricinde gerekli olan bakımı da saçlarınıza yaparsanız, örneğin: Saç kremi kullanmak gibi. Saçlarınız kalıcı olarak yumuşak olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git