Saçların Bakımlı Görünmesi İçin - saglikdas.com

Saçların Bakımlı Görünmesi İçin

Saçların Bakımlı Görünmesi İçin
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.339 kez okundu.

Saçların Bakımlı Görünmesi İçin Ne Yapılır?

Saçların bakımlı görünmesi için yapılan tüm uygulamalar aslında daha sağlıklı olmaya da fayda sağlamaktadır. Işıl ışıl parlayan saçlar sağlıklı bir vücudun da kanıtıdır.

Bayanlar çok fazla özen gösterdikleri saçları, her daim ışıldayarak parladığı zaman daha mutlu olurlar. Haftada en az 3 kere yıkanan saçlar yıkama işleminin bitmesinden sonra soğuk sudan geçirilerek daha parlak bir görünüm alacaktır.

Soğuk su saçlara parlaklık kazandırmanın yanında kırıklara da iyi gelmektedir.Saçlar doğal ya da doğal olmayan etkilerden dolayı gün boyu yıpranmaktadır. Özellikle boya, röfle, fön, jöle gibi uygulamalar saçların parlaklığını yitirerek sağlıksız bir hal almasına neden olmaktadır.

Saçların Bakımlı Görünmesi İçin Bakım Yöntemleri

Bakımlı kadınların en fazla göze çarpan yönü, parlak ve bakımlı saçlarıdır. Saçlarınher zaman bakımlı görünmesi içinyapılabilecek uygulamalar hiçte zor değildir. Saçların bakımlı görünmesi için her saç tipine ayrı bir yöntem uygulanmaktadır.

Kıvırcık Saçlara Bakım:

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar her zaman saçlarından şikâyet etseler de birçok bayan böyle saçlara sahip olmak ister. Kıvırcık saçlarda saç kesimine dikkat edilmeli saçlar mutlaka kuru iken kesilmelidir. Duş sırasında her zaman bakım kremleri ve maskeler kullanılmalıdır.

Dalgalı Saçlara Bakım:

Dalgalı saçlarda uzun modelleri tercih etmek, dalgaların daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Fakat çene hizasındaki saçlar da harika bir görünüm kazandıracaktır. Saç bakımı için ağırlaştırmayan ürünler tercih edilmeli, saç bakım ürünleri uçlara doğru uygulanmalıdır. Banyo sonrası kafayı öne eğerek kurutmak ve jöle uygulamak saçlara daha fazla hava katacaktır.

Düz Saçlara Bakım:

Düz saçlara her türlü kesim çok yakışır. Fakat düz saçlarda daha fazla görülen sertleşme ve kuruluk için yoğun nemlendiricili kremler ve maskeler kullanmak gerekmektedir. Kalın dişli taraklar ve saç bakım yağları da düz saçları daha parlak gösterecektir.

Vücudumuzun bir parçası olan saçlarımızın görüntüsünde beslenmemizin de etkisi büyüktür. Saç ve cilt güzelliği için A, B, C,D ve E vitaminleri açısından zengin yiyecekler yemek, yeşil yapraklı ve turuncu renkteki meyve ve sebzeleri yemek oldukça önemlidir.

Magnezyum ve çinko içeren yiyeceklerden yemek, saçın yapı taşı olan keratin üretimini hızlandıracağı için saçlara parlaklık kazandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git