Saçların Güzel Görünmesi İçin - saglikdas.com

Saçların Güzel Görünmesi İçin

Saçların Güzel Görünmesi İçin
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.461 kez okundu.

Saçların Güzel Görünmesi İçin Yapılacaklar?

Her kadın ahenkle dans eden, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak ister. Bu etkiyi sağlamak için ise düzenli olarak bakım yapmak gereklidir. Saçların güzel görünmesi için tercih edilecek ürünlerin doğal olmasına dikkat edin.

Saçların Güzel Görünmesi İçin Yapılabilecek Uygulamalar

Çünkü doğal ürünler, piyasadaki kimyasal içerikli ürünlerden her zaman daha kullanışlı ve faydalıdır. Bu yazıda sizlere saçların olduğundan daha güzel gözükmesini sağlayacak önerileri sunacağız.

Doğru şampuan kullanımı:

Şampuan tercihi, saç sağlığı için oldukça önemlidir. Zaten sağlıklı saç güzel görünür. Bu sebeple saç tipinize en uygun şampuanı seçmelisiniz. Şampuanınızdan maksimum etkiyi almak için içerisine bir ampul E vitamini eklemenizde fayda vardır.

Güvenilir ve İşinin Ehli Bir Stilist:

Evde kendi imkanlarınızla saçlarınıza şekil verebilir ve bakımını yapabilirsiniz. Fakat çoğunlukla etrafınızda çok daha güzel saçlara sahip kadınlara rastlarsınız. Mükemmel saça ulaşmanın et kestirme yolu, doğru stilistle çalışmaktır. Stilistlerin fiyatı biraz fazla olabilir; fakat saçlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için değer.

Saç Bakımı ve Temizliği:

Saçlarınızı temiz tutmalısınız. Fakat bu saçları her gün şampuanla yıkamak anlamına gelmez. Saçlarınızı düzenli olarak yıkadıktan sonra saç kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca saçlarınıza her gün maske uygulamayın.

Haftada bir kez bol malzemeli bir maske işinizi fazlasıyla görecektir.Saç maskesini piyasadan satın alabileceğiniz gibi, evdeki malzemelerle de yapabilirsiniz. Daha doğal ve sağlıklı olan ikincisini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Çünkü kozmetik ürün satan yerlerden satın alacağınız hemen hemen her şeyin içerisinde, belirli miktarlarda kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu da saç sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şekil Verme:

Saçlara şekil vermek için çeşitli kremler, jöleler ve spreyler kullanılmaktadır. Bu malzemeleri fazla miktarlarda kullanmaya özen gösterin. İnce telli saçlarda jöle ve spreyden ziyade saç köpüğü kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Eğer sprey kullanacaksanız, spreyi sıkarken saçınıza çok yakın tutmayın. En ideal uzaklık 20 – 30 cm. dir. Ayrıca şekil verici ürünleri saçınıza sürdükten sonra fazla tarak kullanmamaya özen gösterin. Tarak kullanımı yapay bir görünüme neden olur. Saçlarınıza ellerinizle şekil vermeye çalışın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git