Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler - saglikdas.com

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler
5 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.563 kez okundu.

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler Kullanılır

Bayanların saçlarıyla ilgili olarak yaşadıkları en büyük problemlerden birisi de saçlarının istedikleri düzeyde uzayamamasıdır. Bu probleme karşı çeşitli ilaçlar, spreyler, kremler… vesaire kullansalar da bu problemlerine karşı kalıcı çözümler üretmemektedirler. Saçların uzaması için doğal yöntemlerle bu probleminize çözüm bulabilirsiniz. Bu yazımızda, saçların uzaması için doğal yöntemleri bulacaksınız. İşte uzmanların önerdikleri en etkili saç uzatma yöntemleri:

Kekik Yağı Maskesi

1 çay kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı kekik yağıyla yapılan bir maskedir. Malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Elde edilen karışımı, saç diplerine yedirerek sürünüz. Karışımı sürdükten sonra 1 saat kadar bekleyiniz. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı, haftada bir defa saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın uzamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Maskesi

1 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı kekik yağı ve 1 çay kaşığı çörek otu yağıyla hazırlanan bir karışımdır. Bir kap içerisinde bütün malzemeler iyice karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerine sürülerek saçımız boneyle kapatılır. Bu şekilde 2 saat beklenir. Sonrasında saçlar ılık suyla yıkanır. Bu karışımı haftada bir defa uygulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Susam Yağı Maskesi

2 adet bıldırcın yumurtası, 2 tatlı kaşığı susam yağı ve yarım avokado ile hazırlanan bir maskedir. Avokado iyice ezilir. Sonrasında üzerine yumurta ve yağ ilave edilir, böylece karıştırılır. Karışım, saç diplerine süsülerek 1 saat civarında beklenir. Bu karışımla saçlarınız doğal bir şekilde uzar. Haftada 1 defa bu karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Sarımsak Yağı

1 diş sarımsak, 1 yemek kaşığı sarımsak yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağıyla hazırlanan bir maskedir. 1 tane sarımsak rendelenir, rendesi sarımsak yağının içerisine atılır. Sonrasında üzerine badem yağı da ilave edilerek iyice karıştırılır. Karışım saç diplerine yedirilir ve bu şekilde 1 saat kadar beklenir. Süre dolduktan sonra saçlar ılık suyla yıkanır. Bu karışımı haftada 1 defa saçlarınıza düzenli olarak uygulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git