Sadece Kahvaltı İle Zayıflama - saglikdas.com

Sadece Kahvaltı İle Zayıflama

Sadece Kahvaltı İle Zayıflama
4 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.524 kez okundu.

Sadece Kahvaltı İle Zayıflama?

Bütün diyet uzmanlarının söylediği şey günün en önemli öğünün kahvaltı olmasıdır. İyi ve yüksek enerjili bir kahvaltı yaparsanız, uzun zaman boyunca tok kalırsınız ve acıkmazsınız. Fakat yine de uzmanların söylediği gibi azar azar ama sık yemek gerekir.

Bu da üç ana öğün ve üç ara öğünden oluşan bir menüyü gerektirir. Kilo vermek için yaptığınızın kahvaltının 300 kaloriden oluşması gerekir. Bu kalori miktarı hem sizi tok tutup size enerji verir hem de düzenli bir şekilde kilo vermeniz için gerekli olan kalori miktarıdır.

Peki, sadece kahvaltı ile zayıflama mümkün mü? Bunun cevabı vereceğimiz önerilerde gizlidir. Öncelikle kahvaltınızdan eksik etmemeniz gereken şey meyvedir. Kahvaltıda meyve tüketmek pek Türk damak tadına uygun olmasa da zamanla seveceksiniz. Meyve ihtiyacınız olan vitamin ve şekerin doğal yoldan alınmasını sağlar.

Sadece Kahvaltı İle Zayıflama Yöntemleri

Hayvansal gıdalara kahvaltıda mutlaka yer vermelisiniz. Bunların başında da süt, yumurta ve peynir geliyor. Fakat bunların doğal olarak üretilmiş olmalarına dikkat etmelisiniz, mümkünse organik olanları tercih edin.

Beyaz ekmeğe veda etmelisiniz, yiyeceğiniz ekmek buğday unlu veya yulaflı olmalı. Kilo vermek istiyorsanız beyaz ekmeği kesinlikle beslenmenizden çıkarmanız gerekir. Hamur işi sevenlerdenseniz, dışarıdan aldığınız poğaçalar yerine evde yapabileceğiniz poğaçaları tüketmeye çalışın. Dışarda yapılanlarda aşırı miktarda yağ kullanılıyor, onları yiyerek kilo vermeniz mümkün değil.

Şekeri mümkün olduğunca azaltmalısınız. Çayı şekersiz içmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışın. Kahvaltıda açık, limonlu ve şekersiz çay için. Gazlı içeceklere ise kesinlikle veda edin. Kahvaltıyı saat ona kadar bitirmiş olmaya özen gösterin.

Kahvaltı Tarifi

Ne kadar erken yaparsanız sindirim sisteminiz o kadar çabuk çalışmaya başlar ve o kadar çabuk yağ yakmaya başlarsınız. Bunu daha da desteklemek için kahvaltıdan sonra yapılacak bir yürüyüş kilo vermenize çok yardımcı olacaktır.

Sadece kahvaltı ile zayıflama için bir diyet listesi de ekliyoruz. Haftanın iki günü bir çay kaşığı bal, çavdarlı ekmek, kivi ve yağsız peynir; haftada bir gün bir bardak süt, buğday ekmeği, haşlanmış yumurta ve portakal; haftada iki gün portakal, nar suyu, az yağlı peynir ve beş tane zeytin tüketerek kilo verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git