Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır - saglikdas.com

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır
5 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.478 kez okundu.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Günlük hayatta koşuşturmalardan ya da sıcak havadan dolayı, sık sık terleriz. Bunun sonucu olarak da kötü koku meydana çıkar. Dolayısıyla parfüm sıkma ihtiyacı duyarsınız. Ancak parfüm sıktığınızda da kötü koktuğunuzu ve parfümün etkisini kaybettiğini anlarsınız. Bu da sahte parfüm kullandığınızın, bir belirtisidir. Peki, sahte parfüm nasıl anlaşılır?

Bir parfüm mağazasına girdiğinizde, sahte olmayan kokular, kendini hemen belli eder. Gerçek parfümler, hem çok güzel kokar hem de görünüş olarak sahte parfümlerden daha özeldir. Her şeye rağmen parfümün sahte olup olmadığını anlayamıyorsanız, mutlaka bilindik markaları tercih etmelisiniz.

Sahte parfüm ile gerçek parfüm arasında ne fark var demeyin. Çünkü sahte parfümler cildinizde alerjik sorunlara yol açabilir. Bununla birlikte kokusu anlıktır ve dışarıya çıktığınızda parfüm kokusu uçup gider.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır İşte Yöntemleri

Parfüm alırken son derece titiz olmalısınız. Seçim aşamasında da dikkat etmeli ve gerçek parfümlere odaklanmalısınız. Günümüzde piyasada sıkça karşımıza çıkan sahte parfümlerin etkisi, çok kısa sürer.

Özellikle internet üzerinde satılan parfümler, ciltte alerjik sorunlara sebebiyet verebilir. Etkisi sadece 2 saat süren bu parfümler, dışarıya çıktığınızda direk olarak yok oluyor.

  • Parfümünüzün sahte olup olmadığını anlamak için, sadece 1 defa sıkmanız yeterlidir. Çünkü gerçek parfümleri ilk sıktığınızda ağır bir koku oluşur ve 15 saniye içine esas kokusuna kavuşur. Ancak sahte parfümlerde bu duruma rastlanmaz.
  • Sahte parfümü vücudunuza sıktıktan 15 saniye sonra, kolonya kokusu ya da alkol kokusu duyuyorsanız, o parfüm kesinlikle sahtedir.
  • Ancak alerjik durumlar, sadece sahte parfümlerde değil, kaliteli parfümlerde de görülebilir. Cildi çok hassas olan kişilerde bu duruma çokça rastlanır. Bu yüzden kaliteli parfümleri de sahte diyerek almaktan vazgeçmemelisiniz.
  • Bunların dışında parfümün gerçek olup olmadığını, bu işin uzmanı bilebilir.

Sahte Parfüm Zararları

Bir parfüm alacaksanız ilk olarak, kaliteli bir parfüm markası tercih etmelisiniz. Kararınızı verdikten sonra parfümü bileğinize sıkmalı ve 15 dk. beklemelisiniz. 15 dk.

Sonunda esas kokuyu duyuyorsanız, parfüm gerçektir ve gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Kesinlikle sahte kokuları almamalı ve alanları da uyarmalısınız. Çünkü bu parfümler cildinizde bir takım sorunlara yol açabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git