Salatalık Maskesi - saglikdas.com

Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi
5 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.366 kez okundu.

Salatalık Maskesi Önemi

Salatalığın cilde faydalı olduğu çok uzun zamandan beri bilinmektedir. Çoğumuzun aklına maske denince salatalık geliyor bile olabilir. Salatalığın içindeki mineraller ve yağ asitleri cilde çok iyi gelmektedir.

Salatalık cildin gerginleşmesine ve iyi bir şekilde nemlenmesine yardımcı olur. Salatalığın çok büyük bir kısmı sudur, bu da neden bu kadar iyi bir nemlendirici olduğunu açıklamaya yeter.

Salatalık sivilcelerin oluşmasını engeller, var olan sivilceleri tedavi eder ve sivilce izlerini ortadan kaldırır. Böbreklerin ve karaciğerin çalışmasını sağlayan salatalık, kandaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Salatalık Maskesi Faydaları

Çok iyi bir zayıflatıcı olan salatalık bütün diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Büyük oranda sudan oluştuğu için salatalık tüketmek hem su ihtiyacınızı karşılar, hem de salatalığın içinde bulunan minerallerden de yararlanmanızı sağlar.

İdrarın kolay atılmasını sağlayarak böbrek sıkıntılarını en aza indirir. Salatalık suyu tonik olarak cildi temizlemek için kullanılabilir. Siyah noktaların oluşmasını engeller, gözenekleri açar ve cildi derinlemesine temizler. Bu kadar çok faydası olan salatalığı maske olarak nasıl kullanabilirsiniz? İşte size bir tarif.

Salatalık Maskesi Etkisi

Bir orta boy salatalığı rendeleyin ve içine üçte bir limonu sıkın. Bunu iyice karıştırın ve temizlenmiş cilde sürün. Elli dakika bekledikten sonra cildinizi su ile temizleyin. Elli dakika beklenmesinin sebebi salatalığın içinde bulunan mineral ve vitaminlerin cilde iyice nüfuz etmesini beklemek ve böylece etkisini daha çok göstermesini sağlamaktır. Haftada bir bu maskeyi uyguladığınızda cildinizin ne kadar iyi bir şekilde temizlendiğine siz de şaşıracaksınız.

Salatalık maskesi sadece cildinizi temizlemekle kalmaz, var olan cilt sorunlarının çözülmesine de yardımcı olur. Sivilceleri tedavi eder, izlerini geçirir. Siyah noktaları temizler ve onların oluşumunu en aza indirger.

Cildin bütün siyah nokta, sivilce, kir ve tozdan derinlemesine arınmasını sağlar. Bu arınmış olma durumunu sürekli sağlayabilmek için salatalık maskesinin düzenli bir şekilde uygulanması gerekir.

Artık sivilcelerinizden veya sivilcelerinizin bıraktığı izlerden kurtulma zamanı geldi. Salatalık maskesi yardımıyla bu istenmeyen cilt sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz, hem de evde bulunan malzemelerle ve ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmadan.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git