Sante Saç Boyası Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Sante Saç Boyası Nasıl Kullanılır

Sante Saç Boyası Nasıl Kullanılır
6 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.349 kez okundu.

Sante Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı yanmadan ve yıpratmadan boyamayı amaçlayan Sante saç boyları tamamen bitkisel içeriklidir.

Bitkisel Sante Saç Boyası

Doğal saç boylarından biri olan Sante saç boyaları renk değişikliği yapmayı seven kadınlar için idealdir.Bünyesinde amonyak gibi saça zarar veren kimyasal maddeleri bulundurmaz. Bu boya bünyesinde amonyak türü kimyasal maddeler bulundurmadığı için kokusuzdur.

Bitkisel Sante Saç Boyası Ve Yararları

Saçın boyandığı andan itibaren saç tellerine bakım yapmaya başlayan Sante saç boyası içeriğinde kına, çeşitli meyveler ve bitkiler bulundurur. İçeriğinde bulunan buğday proteini saç tellerine bakım yapan maddedir.

Saç tellerinin korunmasını sağlayan Sante saç boyası, saç boyama esnasında her saç teline ayrı ayrı nüfuz eder. Saç boyama işleminin bitiminde saçlar eskisine göre oldukça yumuşak ve parlak gözükür. Renk değişikliği sağlamasının yanı sıra bu boya doğal bir bakım sağlar. Doğal içerikli olan Sante saç boyası, içinde peroksit bulundurmaz. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sante Saç Boyası Nasıl Kullanılır İşte Kullanma Yöntemleri

1-Sante saç boyası saçlarda briyantin ve jöle gibi maddeler yoksa kuru haldeki saça direk uygulanabilir.

2- Kullanımına bakıldığına ise saç boyasını bir kap içine koymak ve 300 ml kaynar su eklemek gerekir. Daha sonra bu su ve bitkisel boya karıştırılmalıdır. Tercihe göre su yerine sıcak halde bulunan çay da kullanılabilir. Eğer açık renk elde edilmek isteniyorsa çay ve su yerine papatya suyu da kullanılabilir.

3- Uygulama yapılırken omuz bölgesinin kirlenmesini engelleyecek giyecekler giyilmeli ve eldiven kullanılmalıdır.

4- Bu boyayı uygularken saçlar tutamlar şeklinde boyanmalıdır. Saç tutamlara ayrılmalı ve boya böyle sürülmelidir. Ancak saç diplerinin boya olamamasına özen gösterilmelidir.

5- Boyanın yanında bone verilir. Saç bu bone ile kapatılmalıdır. Bone ile saçı kapattıktan sonra havlu ile sarılmalıdır. Boyanın daha iyi yerleşmesi için sıcaklık gereklidir ve havlu bunu sağlayacaktır.

6- Boyanın etki süresi kişiden kişiye göre değişir. Yani boya bazı kişilere sadece on beş dakikada etki edebilirken, bazı kimselere ise iki saatte etki etmektedir. Eğer saç rengi koyu ise boyanın etki etme süresi daha da uzar.

7- Beklemeden sonra saçtaki boya ılık su ile durulanmalı ve içerisinde kimyasal maddeler içermeyen bir şampuan ile temizlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git