Sarı Saç Bakımı - saglikdas.com

Sarı Saç Bakımı

Sarı Saç Bakımı
6 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.334 kez okundu.

Sarı Saç Bakımı Etkisi

Sarı saç bakımı: Eğer saçlarınız sarı ve sarının tonlarında ise saçların bakımının da doğru bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü sarı saçlar diğer saçlara göre çok daha çabuk yıpranmakta ve kırılmaktadır.

Kırılan saçların da dökülme sorunu oluşturduğu için kişi bu durumdan hiç de memnun kalmaz. Bazı durumlarda saçlar daha çabuk yıpranır ve kırılır. Bu durumlardan biri olan saç açıcılar ile saç açma saçların kırılmasına ve daha da yıpranmasına sebep olur.

Bu sebeple saç telleri neme doyurulmalıdır. Saç tellerinin neme doyurulması için de özel saç kremleri, saç bakım yağları ve saç kürleri gereklidir.

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1-Evde doğal bakım yağları ile haftada bir kez de olsa saç bakımı yapmak, sarı saçların ne ihtiyacını gidermede etkili olabilir. Çünkü saçlarda bekletilen yağlar saç tellerinin yapısını oluşturan proteinleri onlara tekrar kazandırarak saçın beslenmesini sağlar.

2- Sarı saçlar diğer saçlara göre güneşte daha çabuk yıpranmaktadır. Bu sebeple güneşli anlarda veya tatile gidildiğinde saç tellerini saran ve durulanmayan saç bakım kremleri ile destek sağlanılması gerekir. Saçların daha çabuk kırılmasına neden olan güneş ışığından sarı saçlar daha fazla etkilenmekte ve daha çok yıpranmaktadır.

3-Saçlar genelde kuru olarak tarandığında daha çabuk kırılmakta ve dökülmektedir. Bu nedenle saçların kesinlikle nemli bir ile fırçalanmalı ve kuru bir şekilde taranmamalıdır. Ayrıca nemli olan saçların taranması daha kolay olmaktadır. Bu tür durumlarda yani saç tararken sarı renginde saçlara sahip olan kimseler daha dikkatli davranmalıdır.

4-Eğer saçlarınız giderek daha da fazla yıpranıyor ise bu durumlarda ılık zeytinyağını saçlarınıza uygulamalısınız. Böylece saç telleriniz nem depolayabilecektir. Uygulamasını yaptığınız zeytinyağı kürünün üzerine nemin saç tellerinize daha çok etki göstermesini istiyor iseniz bu durumda saçlarınıza sıcak ve nemli bir havlu sarmalısınız.

5-Sarı saçlar ne kadar bakımlı olsa bile her ay düzenli olarak saç uçlarından kestirilmelidir. Böylece saç yenilenmeye alınır ve hem daha çabuk uzar, hem de daha bakımlı gözükür. Bakımlı gözüken saçlar her zaman daha büyüleyicidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git