Sarı Saçlara Bakım Balyajı - saglikdas.com

Sarı Saçlara Bakım Balyajı

Sarı Saçlara Bakım Balyajı
6 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.245 kez okundu.

Sarı Saçlara Bakım Balyajı?

Sarı saçlara bakım balyajı kimyager Şems Aslan’ın verdiği tarif ile evinizde hazırlayarak saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir formüldür. Saçların boyanması ile birlikte boya içinde var olan kimyasal maddeler saçlara fazlasıyla zarar vermektedir.

Saçların boyanması saç tellerinde incelmelere, yıpranmalara ve yanmalara neden olmaktadır. Şems Aslan’ın bitkisel balyaj formülü ile saçlarınızın güzelliğini koruyabilirsiniz.

Sarı Saçlara Bakım Balyajı Tarifi

  • İki çorba kaşığı zeytinyağı,
  • Zencefilli şampuan veya iki çorba kaşığı zencefil yağı,
  • İki çorba kaşığı gıda jölesi,
  • Yedi çorba kaşığı ılık su

Boya kasesinin içine ılık su, zencefil yağı, gıda jölesi, zeytinyağını koyun ve tahta kaşık ile iyice karıştırın. Formülü hazırladıktan sonra 5 ila 6 dakika kadar bekleyin. Bu süreden sonra bütün saçınıza ya da istediğiniz yerlerine hazırlanan doğal karışımı bir fırça yardımı ile sürün ve karışımı sürdüğünüz kısımları bukle bukle yaparak folyo ile sarın.

Bütün saçınıza işlemi uyguladıktan sonra sıcak havlu ile başınızı sarın. Bir saat bekledikten sonra kükürt katranlı sabunla yıkayın isterseniz kükürt katranlı sabun ile saçınızı yıkadıktan sonra bir kez de doğal şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Sarı Saçlar ve Bakım Önerileri

Bu formül ile saçınız beslenir ve canlılık kazanır. Sarı saçlara bakım balyajı yılda iki kez uygulayabilirsiniz.Saçlarınızın güzelliği için kuaförlere bir sürü para harcarız. Kuaförlerde kullanılan kimyasal içerikli boyalar saçımızın yıpranmasına neden olur. Boya ve fön ile saçlarımız incelir, kırılır, elektriklenip kabarır, kurur onca para harcayıp bakım yaptırmamıza rağmen saçlarımız canlılığını gün be gün kaybeder.

Ancak evinizde doğal olarak hazırladığınız saç bakım balyajı ile saçınızı boyanmalardan oluşan yıpranmalardan, saç tellerinin incelerek kırılmasından ve elektriklenip kabarmasından korur. Doğal saç balyajı ile saçlarınız parlak, canlı ve bakımlı görünür.

Şems Aslan’ın dediği gibi güzelliğiniz için saçlarınız en önemli aksesuarınızdır. Saçlarınıza gereken özeni gösterin kendinizi mutlu hissedin. Kimyager Şems Aslan’ın saç bakım balyajı formülü için gerekli olanları kolaylıkla market ve aktarlardan bulabilirsiniz.

Ancak aktarlardan aldığınız yağların son kullanma tarihlerini mutlaka kontrol edin ve yağların ambalajında prospektüsün olmasına dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git