Seboreik Dermatit Tedavisi - saglikdas.com

Seboreik Dermatit Tedavisi

Seboreik Dermatit Tedavisi
7 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.672 kez okundu.

Seboreik Dermatit Tedavisi Nedir?

Seboreik dermatitin görüldüğü, vücut üzerinde bazı belli alanlar vardır. Bu belli alanlar vücutta yağlı olan bölgeleri oluşturmaktadır. Kaşlar, saç derisi, bıyık ve sakal bölgeleri, kulak arkası vb. bölgeler seboreik dermatit hastalığının çoğunluklu olarak görüldüğü bölgelerdir.

Seboreik dermatit hastalığı dikkatli seçeceğiniz şampuanlar, fazla miktarda tüketilmesine dikkat etmeniz gereken bazı yiyecek ve içecekler, kullanmanız gereken Ph uyumlu sabunlar ile seboreik dermatit hastalığından korunabilirsiniz.

Ayrıca kırmızı derinin yatışmasını sağlayan ve kaşıntıyı azaltan bepanthol kullanımı, kepeklenme ve kaşıntıyı azaltmada prozinc şampuan kullanımı, stres ve alkolden uzak durma gibi tüm durumlar ile seboreik dermatit hastalığından korunabilirsiniz.

Aşağıda seboreik dermatit tedavisi ve seboreik dermatit hastalığından korunma yolları belirtilmiştir. Seboreik hasatlığından korunmak için bu bilgileri birlikte inceleyelim.

Seboreik Dermatit Hastalığından Korunma Yolları

1-Seboreik dermatit hastalığı daha çok saçlı deriyi ilgilendirmektedir. Bu nedenle kullanılan şampuan çok dikkatli seçilmelidir. Dermatologun tavsiye ettiği bir temizleyici ile saçınızı yıkamak, sıradan bir şampuan kullanmaktan daha faydalı olacaktır.

2- Seboreik dermatit hastalığını tetikleyecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Kaşıntı ve döküntüyü turşu, kola, kahve gibi fazla miktarda tüketilen bazı yiyecek ve içecekler daha fazla arttırmaktadır.

3- Bu seboreik dermatit hastalığı saçlı deride kepek halinde ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü yüzünüzü yıkarken dikkat etmeniz gereken nokta Ph uyumlu sabunlar kullanmaya özen göstermenizdir. Sebamed sabunu, özellikle bıyık, kaş, sakal bölgelerindeki deri için iyileştirici özellikte olmaktadır.

Seboreik Dermatit Hastalığından Korunma Yolları

1- Bepanthol losyon burun kenar kısımlarında görülen seboreik dermatit için eczaneden temin edilmeli ve her gün kullanılmalıdır. Kırmızı derinin yatışmasını sağlayan bepanthol, kaşıntıyı azaltmaktadır.

2- ‘Prozinc’ adlı şampuan, seboreik dermatit hastalık için en etkili şampuanlardan birisidir. Saçınızda meydana gelen kepeklenme ve kaşıntıyı büyük miktarda azaltabileceğiniz bu şampuanı eczanelerden temin etmek mümkündür.

3- Stresin ve alkolün bu hastalığı daha fazla arttırdığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle seboreik dermatit tedavisi süresince özel hayatınıza dikkat etmeniz gerekir. Özel hayatınıza dikkat ederek tedaviye kısa sürede yanıt almanız mümkün olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git