Seda Sayan Diyeti - saglikdas.com

Seda Sayan Diyeti

Seda Sayan Diyeti
7 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.

Seda Sayan Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet yapmak, hem sağlıklı yaşamın anahtarı, hem de fit bir vücuda sahip olmanın en önemli yoludur. Diyet yaparak zararlı yiyeceklerden uzak durulabilir. Böylece aynı zamanda kilo alma sorunu da ortadan kalkar.

Günümüzde hızla yaygınlaşan fast food kültürü sebebiyle insanların sağlığı bozulmakta, obezite sorunu gün geçtikçe artış göstermektedir. Tv programlarında sık sık rastladığımız 100 kilo ve üzeri insanlar, sağlığımızın ne denli ciddi bir tehdit altında olduğunu göstermeye yetmektedir.

Gelişen teknolojik ve sosyal imkânlar sayesinde insanlar fiziksel güç harcanacak işlerden gittikçe uzaklaşmaktadır. Bir yanıyla bu durum iyi bir şeymiş gibi görünse de aslında hareketsiz kalan vücutlarımız sağlıksız bir yaşamın da sebebi olmaktadır.

Seda Sayan Diyeti Faydaları

Obezite sebebiyle damar tıkanıklıkları, kalp rahatsızlıkları, bacakların bedeni taşıyamaması gibi sorunlar baş göstermektedir. Tüm bu sorunların diyet yapılarak aşılabileceğini unutmamalısınız.

Ancak şu da bir gerçektir ki her diyet sağlıklı yaşamın anahtarı değildir. Piyasada kol gezen diyet tariflerinden bazıları yemek yememeye indeksli olduğundan sağlığımızı koruyalım derken bozmamız da söz konusu olabilmektedir.

Burada diyet dünyasının en sağlıklı diyetlerinden birine, Seda Sayan diyetine değineceğiz. Dilerseniz 52 yaşına girmiş olmasına rağmen hâlâ oldukça genç görünen Seda Sayan’ın uyguladığı diyetin içeriğine şöyle bir göz atalım.

Seda Sayan Diyeti Tarifi

Seda Sayan diyeti öncelikle bol miktarda su tüketmemiz gerektiğine parmak basmaktadır. Günde en azından 3 litre su içmek, sağlık yaşamın ve genç görünümün anahtarıdır.

Seda Sayan Diyeti Sabah:

6 adet kuru kayısı ve 2 bardak su.

Yarım Saat Sonra:

1 dilim beyaz peynir ve 2 adet domates, 1 bardak bitki çayı eşliğinde yenir.

Seda Sayan Diyeti Öğlen:

Kepek ekmekle yapılmış peynirli ve domatesli tost, az tuzlu sınırsız salata.

Seda Sayan Diyeti Akşam:

Balık, az miktarda makarna veya pilav, yine az tuzlu sınırsız salata eşliğinde yenir. Üzerine de bir adet meyve tüketilir.

Görüldüğü üzere hiçbir şey yememeye değil sağlıklı besinler tüketmeye odaklı Seda Sayan diyeti ile yaşınız kaç olursa olsun sağlıklı bir yaşama kavuşulabilir. Menüdeki gıdaları değiştirerek vücudun her türlü besin ihtiyacı da karşılanmış olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git