Selülit Giderici Karışım - saglikdas.com

Selülit Giderici Karışım

Selülit Giderici Karışım
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

Selülit Giderici Karışımlar

Bayanların en çok şikâyet ettiği konulardan bir tanesi de selülit oluşumudur. Bunun nedeni hareketsizlikten kaynaklanan kan dolaşımı, sorunlarıdır. Kan dolaşımının hızlanmasını engelleyen bazı sebepler şunlardır:

  • Topuklu ayakkabılar
  • Sıkı çorap giymek
  • Sıkı pantolonlar giymek

Bunlar kan dolaşımını engelleyen durumlardan, sadece birkaç tanesidir. Kan dolaşımı yavaşlayınca yağ hücreleri hareketsiz kalır ve bunun sonucunda kâbusunuz olan selülitler oluşur. Vereceğimiz selülit giderici karışım ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülit Giderici Karışım İçin Gerekli Olan Malzemeler :

  • 12 damla kekik yağı
  • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
  • 9 – 10 damla susam yağı
  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 9 – 10 damla biberiye yağı

Bu karışımı hazırlamak için ilk olarak tüm malzemeleri püskürtmeli bir şişeye alın ve karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı bacaklarınıza masaj yaparak, yedirin. Bu maskeyi bacağınızda 30 dk.Beklettikten sonra, kabak lifi ile bacaklarınızı ovun ve ardından suya tutarak durulayın. Selülitlerinizin tamamen yok olması için, bu karışımı haftada 2 kez uygulamalısınız.

Selülit Giderici Karışım Faydaları

Bu maskelerin yanı sıra, selülit gidermek için, diyet de yapabilirsiniz. Diyete uymazsanız uygulayacağınız işlem ters etki yaratabilir. Hareketsiz bir işte çalışmak ve ya masa başı bir işe sahip olmak, zayıf olsanız dahi selülit oluşumuna etkendir. Selülit en çok bilgisayar başında çalışanlarda ve sekreterlerde, görülmektedir.

Selülitleri gidermek için en etkili yöntemlerden bir tanesi de, düzenli olarak yürüyüş yapmaktan geçer. Bu işlem her bayanın kolaylıkla yapabileceği işlemlerden bir tanesidir. Yürüyüşün yanında bisiklet sürmek ve yüzmek de, selülitleri gidermek için oldukça etkili yöntemlerdendir.

Selülit Giderici

Selülitleri gidermek için sadece yüzeye sürülen yağlar, yeterli değildir. Yukarıda verdiğimiz karışımı da uygulamalı, düzenli olarak spor yapmalısınız.

Bu işlemler sonrasında portakal kabuğu görünümündeki selülitleriniz yok olacak, öz güveniniz yerine gelecektir. Kâbusunuz olan selülitler, yok olunca kendinizle barışacak, daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız. Kötü duran selülitler yok olunca, cildiniz canlanacak daha taze bir görünüme bürüneceksiniz.

Selülitleriniz yok olduğunda da, topuklu ayakkabı giymemeye, sıkı çoraplar kullanmamaya ve dar pantolonları tercih etmemeye, özen göstermelisiniz. Yukarıda yazılı olan karışımı da düzenli olarak uyguladığınızda, selülitleriniz tamamen yok olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git