Selülit Giderici Masaj Tarifi - saglikdas.com

Selülit Giderici Masaj Tarifi

Selülit Giderici Masaj Tarifi
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.113 kez okundu.

Selülit Giderici Masaj Tarifi Önemi

Her kadının korkulu rüyası olan selülitten kurtulmak şimdi çok kolay. Mısır unlu masaj yardımıyla selülitlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Selülitin giderilmesinde masaj çok önemli bir yere sahip.

Düzenli olarak masaj yaptırmak hem var olan selülitlerin azalmasını ve zamanla tamamen yok olmasını sağlıyor, hem de yenilerinin oluşmasını önlüyor. Bu yüzden aşağıda verilen selülit giderici masaj tarifi ile selülitlerinize veda edebilirsiniz.

Selülit Giderici Masaj Tarifi ve Mısır Unlu Tarifi

  • 1 çorba kaşığı preslenmiş soğuk üzüm çekirdeği yağı
  • 6 damla limon yağı
  • 2 tatlı kaşığı aloevera jeli
  • 4 yemek kaşığı mısır unu
  • 6 damla ardıç yağı
  • Küçük bir parça avokado çekirdeği

Tarifin Hazırlanması:

avokado çekirdeğini kağıdın içine koyarak parçalamak üzere dövün. Un kıvamına gelince mısır unu ile karıştırın ve bu ikisini bir şişeye koyun. Başka bir yerde ardıç yağı, üzüm çekirdeği yağı, limon yağı ve aloevera jeline, daha önceden hazırladığınız avokado ve mısır unu karışımından 2 tatlı kaşığı ekleyin.

Bu elde ettiğinizi, üç günde bir selülittenşikayetçi olduğunuz bölgeye uygulayın. Yirmi dakika vücudunuzda beklettikten sonra duş alarak temizleyebilirsiniz.

Selülit Giderici Masaj Tarifi İse Şöyle:

Yukarıdaki karışım hazırlandıktan sonra, vücuttaki selülitli bölge bu karışımla örtülür. Kan dolaşımını hızlandırmak için ayaklardan başlayarak kalbe doğru beş dakika masaj yapılır. Sonra beş dakika boyunca selülitin olduğu yerlerde yuvarlak hareketlerle masaja devam edilir.

İki dakika boyunca yoğurma ve vurma hareketleriyle selülitlerin dağılması sağlanır. Hazırlanan karışım selülitli bölgeye dökülür ve yirmi dakika boyunca bu karışımın etki etmesi için beklenir. Yirmi dakikadan sonra duş alarak bu karışım temizlenir. Selülit giderici masajın etkili olabilmesi için bu masajın ayda bir kez yapılması öneriliyor.

Selülit Giderici Masaj Etkisi

Siz de selülit giderici masajı ayda bir yukarıda belirtildiği gibi uygulayarak selülitlerinizden kurtulabilir ve daha da iyisi, yenilerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Böylece istediğiniz görünüme kavuşabilir ve bu görünümü muhafaza edebilirsiniz.Selülitlerin olmadığı bir geleceğe doğru ilk adımınızı atın ve yukarıdaki karışımı hazırlayarak selülit giderici masajı yapmaya başlayın. Farkı göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git