Selülit Giderici Yağlar - saglikdas.com

Selülit Giderici Yağlar

Selülit Giderici Yağlar
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.303 kez okundu.

Selülit Giderici Yağlar ve Etkileri

Selülit, ciltte deri altına kadar uzanan derin çatlaklara verilen isimdir.

Selülit, Giderici Yağlar Tarifi

Portakal, jojoba, ardıç, buğday yağı, üzüm çekirdeği yağı, limon ve susam yağı selülit giderilmesinde yardımcı rol oynar. Selülit giderici yağlar aşağıda yer almaktadır.

Jojoba Yağı:

Sivilcelerde, akneli ciltlerde, kırışıklıkları giderilmesinde, saç kepeklenmesinde kullanılmasının yanı sıra, Selülit tedavisinde, selülitli bölgelere masaj yapılmak suretiyle uygulanır.

Anti bakteriyel, antioksidan ve iltihap gidericidir. Cilde esneklik kazandırdığı için, önleyici olarak da, çatlak oluşmadan önce karın ve bacaklara uygulanması tavsiye edilir. Tıpta da kulak romatizma, kireçlenme, diş eti, burun içi mukozasında ve göz hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Portakal Yağı:

Portakal yağının, Selülit giderici etkisinin dışında birçok faydası bulunur.Aknelerde, romatizma ağrılarında, ateş düşürücü olarak, sindirim sistemi ve mide için kullanılır.İyi bir makyaj temizleyicidir.

Ardıç Yağı:

Mucizevi bir yağdır çok fazla bilinmemektedir. Faydaları öğrenildiğinde vazgeçilmez olacaktır. Selülitler de masaj yapılarak kullanılır. Faydalanıldığı diğer alanlar ise; sinüzit, tıkalı burunlarda, adet sancıları ve rahim iltihaplarında, hazımsızlık, romatizma, şeker hastalığı gibi şikâyetlerdir.

Buğday Yağı:

Çatlaklarda ve yaralarda mucizevi etkili olduğundan selülit tedavisinde tercih edilen yağlardan biridir.

Üzüm Çekirdeği Yağı:

% 72 Oranında Linoleik asit, %16, Oleik, %7 oranında da Palmitik asitten meydana gelir. Cildi beslemede, aroma terapilerde kullanılır. Bunun yanında, meme sağlığın da kanser oluşumunu önlemede, göz, kalp sağlığında, kullanılır. Kan dolaşımına da faydalıdır. Cilt kırışıkları ve sarkmaları önler.

Limon Yağı:

Yüksek miktarda C vitamini içerir. Selülitli bölgelere, portakal, zencefil, zeytinyağı ile karıştırılarak, masaj yapmak suretiyle uygulanır. Ayrıca, ateş düşürücü, kan dolaşımını hızlandırıcıdır.

Susam Yağı:

Selülitlere uygulanır. Yara iyileştirici etkisi vardır. Saçları nemlendirir, kaşa ve kirpikleri güçlendirir. E, A, ve B vitaminleri içerir. Özellikle kuru ciltleri ve saçları nemlendirme de etkilidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git