Selülit Masajı Yağları - saglikdas.com

Selülit Masajı Yağları

Selülit Masajı Yağları
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 922 kez okundu.

Selülit Masajı Yağları Etkisi

Selülitler bayanların en çok korktuğu cilt problemlerinen birisi olarak karşımıza çıkıyor. Selülit problemi yaşayacak olursanız selülit masajı yağları ile yapacağınız masaj uygulaması ile selülit sorunundan kurtulma şansınızı artırabilirsiniz.

Selülit yağlarının kullanımı kan dolaşımının artıracak şekilde seçilmelidir. Selülit masajı yağları seçiminde dikkatli olmanız ve sadece uzmanların önerdiği masaj yağalarını kullanmanız büyük bir önem taşımaktadır. Seçeceğiniz masaj yağının deri altına daha hızlı etki etmesi dikkate değer bir husustur.

Selülit masajı yapmak için seçilecek yağları hangi özelliklere göre seçmemiz gerekir? İlk önce derinin altında kan sirkülasyonunu oluşturan ve masaj esnasında yağ parçalanmalarını sağlayabilecek ürünleri kullanmanız gerekir.

Selülit Masajı Yağları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derinin altına iyice nüfuz eden ve damarları yumuşatma özelliği bulunan  ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli noktaları da birlikte inceleyelim.

  • İlk başta selülit masajı için seçilecek masaj yağının ısıtıcı etkisinin olması gerekiyor. Böylece selülitlerin oluştuğu ya da oluşması muhtemel bölgelerde ısıtıcı özelliği bulunan yağlar çok daha etkili sonuçlar verecektir.
  • Seçeceğiniz yağın cildinizde emiliminin kolay olması gereken özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu da meyve ya da bitki içerikleri yağların kullanılması sonucunda mümkün oluyor. Selülit masajı için yağ seçilirken bitkisel içeriğinin olmasına dikkat etmelisiniz.
  • İçeriğinde trans yağların bulunduğu masaj ürünlerini kesinlikle tercih etmemelisiniz.
  • Kekik yağının kullanımı, selülit bölgesinde lenf ödemlerinin gerçekleşmemesi için kesinlikle tavsiye ediliyor.

Popüler Selülit Masajı Yağları

Selülitler için yapılacak seçilecek yağlarının içeriğinde meyve ve bitki ürünlerinin bulunması lenf ödemlerinin oluşmasını engellemektedir. Uzmanlar aşağıdaki ürünülerin kullanımını tavsie etmektedir.

  • Kekik yağı
  • Portakal yağı
  • Greyfurt yağı
  • Limon yağı
  • Kayısı yağı
  • Keten, zambak, ardıç yağları

Selülit masajında yukarıdaki yağların kullanaılması etkili bir sonuç alınması açısından oldukça önemlidir. Bu ürünler derinin altına inerek ısıtıcı etkisiyle portakal kabuğu görünümün ortadan kaldırılmasına yardımcı olurlar.

Doğal Selülit Masajı Yağı

Zambak, keten ve ardıç yağını eşit ölçülerde karıştırın ve selülitli bölgeye sürün. Yağların deriye etkili bir şekilde nüfuz edebilmesi için streç bir film yardımıyla sarın. 1 saat geçtikten sonra bayoya girin ve bölgeyi keseleyin. Bu uygulamayı 2 günde 1 yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git