Selülit Masajı - saglikdas.com

Selülit Masajı

Selülit Masajı
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.008 kez okundu.

Selülit Masajı Önemi

Selülit sorunu, bakımlarına önem veren bayanların yaşadıkları en büyük problemlerden birisidir. Bakımına dikkat eden her bayanda selülit korkusu olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ve yaz sezonuyla beraber bikini sezonu da açıldığı için, bayanlar selülit konusunda çok büyük sıkıntılar içerisine girmektedirler.

Fakat bayanların korkulu ruyası olan selülitleri ortadan kaldırmanın etkili bir yolu var.bu yol da selülit masajı uygulamasıdır.Bu uygulama sayesinde selülit problemlerinden kurtulmanız artık çok kolay bir hale geldi.

Uzmanların da en büyük tavsiyelerinden birisi olan selülit masajı uygulaması, selülit sorunundan yakınan herkes tarafından faydalanması gereken bir yöntem olmuştur. Bu masajı evde de yapabilirsiniz ve selülit sorunundan kurtulabilirsiniz. Masajın nasıl yapılacağı hakkındaki yazımızı birlikte inceleyelim.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Bu masajın amacı, uygulamanın yapıldığı bölgede kan sirkülasyonunu artırmak  ve kalıp halinde bulunan bazı yağların çözünebilecek duruma getirilmesini, ardından da yakılabilecek hale getirilmesini sağlamaktır.

Bunun için uygulanabilecek çok çeşitli teknik vardır. Hareketlerin eklem bölgelerine uygulanması sonucunda selülit oluşumunun ortadan kalkması mümkün görünmektedir. Konunun detaylarıyla açıklamasını aşağıda sizin için belirtiyoruz.

  • Özel selülit masaj yağlarının kullanılması gereklidir. Çünkü bu masaj yağları kayganlaştırıcı özelliğine sahiptir.
  • Üzerine duş jeli sıkılmış olan bir kese yardımı ile selülitlerin oluşmaya başladığı bölgeye yavaşça masaj yapılması gereklidir. Yapılan bu kese yöntemi ile kalıp halinde bulunan yağların çözülmesi çok daha kolay hale gelecektir ve yağlar daha kolay yakılabilecektir. Banyolarda ya da hamamlarda kese ile masaj yapımı baldır bölgesine yapılmaktadır.
  • Kan dolaşımının hızının artırılması önemli bir nokta olduğu için devamlı ovalama işleminin gerçekleştirilmesi gereklidir. Kalp ve böbreklerin olduğu alanlara doğru yüzeysel bir masaj yapılması olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Selülit Masajı Faydaları

Bu masajı yaparken kesinlikle çok bastırmadan ya da çok fazla sıkıştırmadan uygulamak gereklidir. Acı hissedilmeyecek şekilde yapılan bir masaj idealdir. Aksi durumlarda ise derinin üst bölgesinde rahatszılık verici durumlar meydana gelebilir.

Evde bu masajı uygulayabilirsiniz. Buna ek olarak açma ve germe hareketlerini yapmanız kan sürkülasyonunu artırdığından, bu hareketleri yapmanız fayda sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git