Selülit Maskeleri - saglikdas.com

Selülit Maskeleri

Selülit Maskeleri
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.076 kez okundu.

Selülit Maskeleri Önemi

Piyasada selülit görüntülerinden kurtulmak maksadı ile değişik tipte kremler satılmaktadır. Ancak evde hazırlanabilecek selülit Maskeleri ile daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Selülit Giderici Maskeler Yapımı

Doğal olarak adlandırılan evde hazırlanan selülit giderici maskeler, kozmetik ürünlere göre daha sağlıklı olmak ile birlikte, selülitlerden daha uzun süre uzak kalınmasını da sağlamaktadır.

Selülit Giderici Yağların Hazırlanması

Bir çay kaşığı biberiye yağı, bir çay kaşığı limon yağı, yarım çay bardağı elma sirkesi, bir çay kaşığı nane yağı ve yarım çay bardağı su kullanılacak malzemelerdir. Öncelik ile su ve elma sirkesi iyice karıştırılır. Oluşturulan karışımın içerisine biberiye yağı, limon yağı ve nane yağından bir çay kaşığı ilave edilir.

Elde edilen malzeme selülitli bölgelere sürülür. Sürüm işleminden sonra uygulama yapılan alan streç kağıt ile sarılır. Bu sarma işleminin amacı sürülen bölgenin hava almamasını sağlamaktır. 1 saatin sonunda streç sökülür ve maske silinerek uygulama yapılan bölge yıkanır.

Selülit Giderici Maske Yapılması

İlk önce suyun içerisine alacağı miktarda kil katılır ve karıştırılarak krem kıvamına gelmesi sağlanır. Oluşturulan karışımın içerisine iki yemek kaşığı tarçın ve bir yemek kaşığı limon yağı ilave edilir.

Elde edilen karışım selülitli bölgelere sürülür ve streç kağıt ile sarılır. Yarım saat beklemenin sonunda yıkama işlemi gerçekleştirilir. Uygulama haftada bir kez yapılabilir.

Selülit Giderici Cilt Maskesi Yapılması

Yarım çay bardağı deniz suyu ılık halde bulunan yarım çay bardağı su ve bir çay bardağı zeytinyağı karıştırılır. Elde edilen karışım selülitli bölgelere masaj yapılarak sürülür. Masaj yapımında aşağıdan yukarıya doğru hareketlerin uygulanması gerekmektedir. Masaj işleminin sonucunda uygulama yapılan bölge yıkanır.

Selülit Giderici Maske Yapımı

Bir tutam biberiye ile bir tutam defne karıştırılır ve üzerlerine üç çorba kaşığı susam yağı ile üç çorba kaşığı soya yağı ilave edilir. Karışım bir kavanoz içerisine ağzı kapalı olacak şekilde konularak iki hafta güneş altında bekletilir. İki hafta sonunda içindekiler süzülerek limon suyu sıkılır. Bu karışım da selülitlere iyi gelen selülit Maskeleri arasındadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git