Selülit Maskesi - saglikdas.com

Selülit Maskesi

Selülit Maskesi
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.083 kez okundu.

Selülit Maskesi Önemi  

Özellikle yaz aylarında bayanların kâbusu haline dönüşen selülitler, tatile gidildiği zaman bayanları zor durumlarda bırakabilir. Buna çare olabilecek birçok yöntem vardır. Bu yöntemler pek sağlıklı olmamakla birlikte, kesin çözüm de vermez. Sizin için hazırladığımız selülit maskesi tamamen doğal ürünlerle hazırlanmış olup, sağlığınız açısından hiçbir zararı da yoktur.

Bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Ancak selülitlerinizin kalıcı olarak yok olmasını istiyorsanız, biraz da sabırlı olmanız gerekir. Çünkü selülitler hangi yöntem uygulanırsa uygulansın tek bir seansla yok olmazlar.

Sizin için hazırladığımız bu maske tarifi, selülitlerinizi zaman içerisinde gözden kaybedecektir. Hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan bu maske tarifi sayesinde kâbusunuz olan selülitler yok olacak, selülitsiz bir yaza merhaba diyeceksiniz.

Selülit maskesi için Gerekli Olan Malzemeler Şu Şekildedir:

  • 1 bardak bal
  • 1 bardak hardal tozu

İşte sizi selülitlerinizden kurtaracak malzemeler bu kadar. Selülit maskesini hazırlamak için ilk olarak havanda hardalı güzelce ezin. Daha sonra hardalı cam bir kâseye alın ve üzerine 1 bardak bal ilave edin. Ardından balı ve hardalı karıştırın. Ancak balın yapışkanlık özelliği olduğu için kaşık ve ya çatal kullanmadan eliniz yardımı ile karıştırmanız tavsiye edilir.

Malzemelerin iyice karıştığından emin olduktan sonra maskeyi elinize alın ve selülitli olan bölgeye masaj yapmadan, hızlı hareketlerle yedirin. Selülitlerinizin olduğu bölgeyi maskeyi vakum yaparak sürmeniz önerilir.

Selülit Maskesi Faydaları

Bu şekilde maskeyi 5 – 10 dakika uygulayın. İşleminiz sona erdiğinde maskeyi cildinizde biraz bekletin. Aradan 30 – 40 dakika geçtiğinde hafif nemli bir havluyla maske sürdüğünüz yeri temizleyin. Ardından da yıkayın.

Bu maske sadece selülitleri gidermekle kalmıyor yanı sırada da kan dolaşımınızı bu yöntemle hızlandırmış oluyorsunuz. Yani bu maskeyi yaparken hem damarlarınız nefes alıyor hem de güzelliğinize güzellik katılıyor.

Hazırlayacağınız maskeyi haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde cildinize 10 kür yaptıktan sonra, 10 gün de dinlendirin. Ancak selülitleriniz hala geçmediyse tekrardan 10 kür hazırlayabilirsiniz.

NOT: cildinizin bala ver hardala alerjisi varsa bu maskeyi uygulamamanız tavsiye edilir. Alerji gösterip göstermeyeceğini anlamak için bileğinizin iç kısmına sürebilirsiniz. Cildiniz tepki vermiyorsa, maskeyi rahatlıkla selülitlerinize uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git