Selülit Nasıl Geçer - saglikdas.com

Selülit Nasıl Geçer

Selülit Nasıl Geçer
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 972 kez okundu.

Selülit Nasıl Geçer?

Sıklıkla görülen selülitler, yaz aylarında bayanların korkulu rüyası haline gelmiştir. Bacak arkalarında görülen bu yağ birikintileri, görüntü anlamında da hiç hoş bir görüntüye sahip değildir.

Dolayısıyla bu sorundan bir an önce kurtulmanız gerekir. Bunun için de birçok yöntem vardır. Ancak bu yöntemler, her zaman etkili olmayabilir. Ancak doğal yöntemler her zaman etkili ve kesin sonuçlar verebilir.

Selülit nasıl geçer? Sorusunun en güzel cevabı, çeşitli içeceklerden geçer. Sizler için hazırladığımız selülit giderici içeceklerden içerek, siz de korkulu rüyanız olan bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Selülit Nasıl Geçer ve Selülit Geçiren İçecekler

İlk olarak belirtmememiz gerekir ki her yöntem kesin sonuç vermeyebilir. Özellikle bilinmedik yöntemler, bu sorunu daha da ileriye taşıyabilir. Ancak içmeniz gereken bazı içecekler, bu sorununuzla adeta savaşırlar.

Bunların en başında da su gelir. Bilindiği gibi su vücuttaki çoğu sorunun giderilmesinde etkili rol oynar. Bunlardan bir tanesi de vücutta birikmiş olan yağları parçalamaktır.

Selülitlerinizin yok olması için, her gün 2,5 litre su içmek çok faydalıdır. Çünkü su metabolizmayı hızlandırır. Suyun yanında başka içecekler içerek de selülitlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Çoğu insanın bilmeden içtiği yeşil çay da, selülitlerin başlıca savaşçılarından bir tanesidir. Metabolik faaliyetleri hızlandıran ve vücudun diri kalmasına yardımcı olan yeşil çayın günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Alkol İçeren İçeceklerin Selülit Üzerinde Etkisi

Alkol, içildiği andan itibaren vücuda yapışır ve yağa dönüşür. Bu da demek oluyor ki alkol ve alkollü içecekler, selülitin oluşmasına neden oluyor. Dolayısıyla alkolün dozunu iyi ayarlamalı ve haftada en fazla 2 kere alkol tüketmelisiniz. Aksi taktirde selülitlerinizin artacak ve sizi daha kötü bir görünüme sokacaktır.

Kafein İçeren İçeceklerin Selülite Etkisi

Yapılan eski araştırmalara göre kafein, selülitlerin oluşmasına neden oluyordu. Ancak yapılan yeni araştırmalara göre kafein ve kafeinli içeceklerin, selülitlerin üzerinde hiçbir etkiye sahip olmadığı kesin olarak kanıtlanmıştır.

Hatta kafein, metabolizmayı da hızlandırdığı için yağ depolanmasına engel olur. Yani kafein vücuda olumsuz bir etki yapmaz.Aksine etkileri hep olumlu yöndedir.

Kısacası selülit nasıl geçer diye merak ediyorsanız, her gün bol bol su ve yeşil çay içmelisiniz. Kafeini de kullanabilirsiniz. Ancak alkollü içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git