Selülit Neden Olur - saglikdas.com

Selülit Neden Olur

Selülit Neden Olur
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 905 kez okundu.

Selülit Neden Olur?

Hanımların birbirlerine sorduğu ve vücutlarında görmek istemedikleri bir sorun olan selülit, çeşitli faktörlerle vücutta oluşmaktadır. Peki,selülit neden olur ve nasıl önlenebilir?

Tüm bayanların merak ettiği bu konuyu yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarını yaşadığımız bu günlerde, önlem alarak selülit oluşumunun önüne geçebilir ya da mevcut selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülit Neden Olur İşte Olma Sebepleri

  1. Selülit oluşumunun en birinci sebebi aslında kalıtsalnendenlerdir. Eğer aileniz de selüliti olan biri varsa, özellikle annenizde selülit varsa, sizde de selülit olması maalesef kaçınılmazdır.
  2. Selülit oluşumuna etki eden bir diğer önemli sebepte, şüphesiz ki kötü beslenme tarzıdır. Eğer kötü bir şekilde besleniyorsanız vücudunuza aldığınız zararlı maddeler, toksin olarak birikerek selülüt oluşturur. Bu nedenle selülit sorunu yaşamak istemiyorsanız ya da var olan selülitlerinizden kurtulmayı düşünüyorsanız, öncelikle beslenme şeklinizi düzene sokmalısınız.
  3. Hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız selülit kaçınılmaz sondur. Gün içerisinde yeteri kadar hareket etmezseniz, bunun yanında bir de az su içerseniz, selülit oluşumuna davetiye çıkarmış olursunuz. Bu nedenle selülit oluşmasını istemiyorsanız, mutlaka hareketetmeli ve bol bol su içmelisiniz. Böylelikle vücudunuzda oluşan toksinler selülite neden olmaz.
  4. Giydiğiniz kıyafetler de selülit nedeni olabilir. Cildinizde kan dolaşımını engelleyen dar kıyafetler giymek, selülit oluşumuna zemin hazırlar. Bu nedenle kıyafetlerinizi vücudunuzu sıkmayan kıyafetler, arasından seçmelisiniz.
  5. Sigara kullanıyorsanız selülit oluşumu mutlaka yaşanır. Sigara bağ dokularını zedeleyerek selülit oluşturur.

Selülitleri Yok Etme Ve Oluşumunu Engelleme Yöntemleri

  • Beslenme şekli selülİt oluşumuna çok etki etmektedir. Bu nedenle beslenmenize dikkat ederek selülİt oluşumunu engelleyebilir ve var olan selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Beyaz et, balık, baklagiller, soğan, havuç, zeytinyağlı yemekler, ıspanak, bezelye, salatalık ve patates, mutlaka tüketmeniz gereken besinlerdir.
  • Selülitlerinizden hızlı bir şekilde kurtulmanın bir başka yolu ise etkili bir masaj yapmaktır. Selülit oluşan bölgelerinize masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve yağlarınızı parçalayabilirsiniz. Yapmanız gereken selülitli bölgelere sert bir şekilde masaj yapmaktır.
  • Masaj selülit gidermede en etkili yöntemdir. Bu nedenle haftada 3 gün selülit oluşan bölgelere masaj yaparsanız etkili bir şekilde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Eğer maddi açıdan mümkünse masaj salonlarında masaj yaptırarak, daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git