Selülite Bitkisel Çözümler - saglikdas.com

Selülite Bitkisel Çözümler

Selülite Bitkisel Çözümler
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.066 kez okundu.

Selülite Bitkisel Çözümler?

Tıp dilinde ‘hidrolipodistrofi’ adı verilir. Derinin alt tabakasındaki yağ dokusu bulunur. Yağ dokusunu ve bağ dokuları arasında sıkışma ile ortaya çıkan bir yapıdır. Bu da yağların, özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde düzensiz ve biçimsiz toplanmasına neden olur ve sonunda görmek istemediğiniz kötü görüntüler çıkar.

Kötü bir portakal kabuğu görünümünde olur. Sadece yağ hücrelerini suçlayamayız. Suç bizim de sayılır. Uzun saatler ayakta kalmak ve oturmak, doğum kontrol hapı kullanmak ve hatalı beslenme alışkanlıkları, aşırı miktarda tuz ve şeker tüketimi, hızlı kilo alıp vermek.

Ayrıca günde 2 litreden az su içmek de selülit oluşumunu tetikleyen faktörlerden. Selülitin tedavisi ise zor değildir. Sadece biraz sabır ve çaba gerektirir. İstediğiniz vücuda vereceğimiz selülite bitkisel çözümler tariflerini uygulayarak kavuşmak çok kolay olacak.

Selülite Bitkisel Çözümler ve Tarifler

-Biberiye yağı ve jojoba yağını karıştırın. Problemli bölgeye sürün. Bir saat kadar bekletin. Durularken yosun sabunu ile yıkayın.

-Eşit ölçülerde bal ve sirkeyi karıştırmalısınız. Daha sonra buğday unu ekleyip karışımını hamur haline getirin ve selülitli bölgeye uygulayın. Yukarıda anlatılan yöntemle yapın ve 2 saat bekletin. Ertesi gün tuzsuz ve yağsız loru aynı bölgeye sürüp sarın ve yine 2 saat bekletin.

-5 yemek kaşığı biberiye yağı, 5 yemek kaşığı susam yağı, 5 yemek kaşığı tatlı badem yağını karıştırın. Problemli bölgeye 5 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Streç filmle sıkıca sarın, yarım saat bekletin. Sonrasında filmi çıkarıp duş alın. Lifle veya keseyle iyice ovun. Son olarak soğuk su dökün.

-3 çorba kaşığı zeytinyağı, 3 damla limon yağı, 3 damla ardıç yağı ve 3 damla lavanta yağını karıştırın. Selülitli bölgeye masaj yaparak sürün. Bir saat bekletin ve yıkayın. Nemlendirici krem uygulayın.

Selülite Bitkisel Çözüm ve Faydası

25 gram okaliptüs yağı, 25 gram melisa yağı, 25 gram adaçayı, 15 adet ezilmiş aspirin ve 10 adet limonun suyunu karıştırın. Problemli bölgeye masaj ile sürün. Streç filmle sarın. Yarım saat tempolu yürüyüş yapın ve duş alın.

Portakal yağı, buğday yağı ve nane yağını karıştırın. Masaj yapara sürün. Streç ile kapatın. Yarım saat yürüyüş yapın ve yıkayın.

Sarmaşık yaprakları ile kırlangıç otu yirmi dakika süreyle suda kaynatın. Süzülerek elde edilen posaya, yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğurun. Hazırlanan lapayı temiz bir beze yaymanız gerekir ve sonra sorunlu bölgeye koyunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git